Wygrana z Palermo

6 marca 2016 | 20:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan na własnym stadionie pewnie pokonał Palermo 3 - 1. Dla gospodarzy na listę strzelców wpisali się Adem Ljajić, Mauro Icardi i Ivan Perisić. Goście odpowiedzieli trafieniem Franco Vazqueza.

Jeżeli w obozie Interu nadal poważnie myślą o miejscu na podium i powrocie do wymarzonej Ligi Mistrzów to w starciu z walczącym o utrzymanie Palermo gospodarze po prostu musieli zainkasować komplet punktów. Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych Roberto Manciniego. Brakowało nieco dokładności jednak kibice czarno - niebieskich mogli być optymistycznie nastawieni przed dalszą częścią spotkania. W 11 minucie na indywidualną akcję przed polem karnym rywali zdecydował się dobrze dysponowany Adem Ljajić i precyzyjnym uderzeniem po długim słupku otworzył wynik spotkania. Napór Interu nie ustawał. W 23 minucie było już 2 - 0. Rodrigo Palacio dograł piłkę w pole karne w kierunku Mauro Icardiego który uprzedził obrońcę i umieścił ją w siatce. Nerazzurri dość często szukali szczęścia w uderzeniach z dystansu jednak Ljajiciowi i Kondogbii zabrakło precyzji, a próbę Perisicia wybronił Sorrentino. Tuż przed przerwą typowego gola do szatni strzelił Vazguez, który skutecznie wykończył błyskawiczną kontrę i dogranie Rispoliego.

Kontaktowy gol podziałał mobilizująco na rywali, którzy lepiej rozpoczęli drugą odsłonę. Na szczęście bardzo szybko na ziemię sprowadził ich Ivan Perisić. Chorwat skutecznie wykończył dośrodkowanie Mauro Icardiego i popularnym szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Od tej chwili Nerazzurri spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ze strony Palermo jedyne zagrożenie wiązało się z postawą Franco Vazqueza jednak Carrizo nie pozwolił się już pokonać pewnie broniąc nieliczne próby gości. Znacznie bliżej kolejnych bramek był Inter. Najlepszych okazji nie wykorzystali Palacio i już w doliczonym czasie gry Perisić.

INTER: 30 Carrizo; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 55 Nagatomo; 17 Medel, 7 Kondogbia; 44 Perisic, 8 Palacio, 22 Ljajic, 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 46 Berni, 98 Radu, 5 Jesus, 11 Biabiany, 12 Telles, 21 Santon, 23 Eder, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic, 83 Melo, 97 Manaj.
Trener: Roberto Mancini

PALERMO: 70 Sorrentino; 2 Vitiello, 12 Gonzalez, 4 Andelkovic; 3 Rispoli, 10 Hiljemark, 25 Maresca, 18 Chochev, 97 Pezzella; 20 Vazquez, 11 Gilardino.
Ławka rezerwowych: 1 Posavec, 53 Alastra, 9 Bentivenga, 15 Cionek, 16 Brugman, 21 Quaison, 22 Balogh, 23 Struna, 24 Cristante, 28 Jajalo, 77 Morganella, 99 Djurdjevic.
Trener: Giuseppe Iachini