Zabójcza końcówka i wygrana z Crotone!

6 listopada 2016 | 17:39 Redaktor: Anton Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan w końcu przerwał passę złych wyników. Nerazzurri pod przewodnictwem Stefano Vecchiego wygrali pewnie z Crotone 3:0, a bramki zdobywali Persić oraz dwukrotnie Icardi.

Sędzia Guida rozpoczął spotkanie na San Siro o godzinie 18:05. Na murawie pojawiły się drużyny Interu w tradycyjnych strojach oraz Crotone w białych trykotach. Już od początku meczu dało sie zauwayć, że to gospodarze chcą przejąć inicjatywę i to oni częściej utrzymywali się przy piłce. Szczególnie aktywny na boisku był Candreva, od którego zależało większość ataków Nerazzurri. Pierwszą bardzo dobrą okazję na objęcie prowadzenie miał Ever Banega w 7. minucie, kiedy to uderzał z prawej strony pola karnego, jednak bramkarz gości sparował ten strzał na rzut rożny. Obraz gry nie zmieniał się, Inter w pełni kontrolował to, co dzieje się na murawie. W 20. minucie spotkania urazu nabawił się Andrea Ranocchia i zmuszony był do zmiany. W miejsce "Żaby" pojawił się Murillo. Kolejna świetna okazja na objęcie prowadzenia nadarzyła się po pół godzinie gry. Piłkę na skraju pola karnego otrzymał Candreva i pięknym strzałem z powietrza zmusił bramkarza do wybicia futbolówki przed siebie, do której dopadł D'Ambrosio i umieścił ją w siatce. Gol jednak nie został uznany, bo obrońca Nerazzurri był na pozycji spalonej. Już 2 minuty później znowu w natarciu byli gospodarze. Banega wykonywał rzut rożny, a do piłki najwyżej wyskoczył Miranda i mocnym strzałem głową sprawił ogromne problemy Cordazowi, który wybił ją na kolejny korner. W 37. inucie realizator pokazał statystykę, na której widać było posiadanie piłki obu ekip: 79% Inter i 21% Crotone. W 41. minucie swoich sił próbował jeszcze Brozović, ale ponownie zabrakło szczęścia w wykończeniu akcji celnym strzałem. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga część spotkania to w dalszym ciągu pełna dominacja klubu z Mediolanu. Już w 47. minucie stworzyli sobie dogodną sytuację, w której z rzutu wolnego dośrodkowywał Banega, a Murillo strzałem z główki uderzył minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później znów w roli głównej był Banega. Tym razem Argentyńczyk miał okazję strzelić z za pola karnego, ale jego uderzenie odbiło się rykoszetem od jednego z obrońców Crotone i wylądowało obok lewego słupka. W 63. minucie Inter miał rzut wolny, a wykonywał go nie kto inny jak Banega. Fantastyczne uderzenie ponad murem jeszcze lepiej obronił dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz gości. W 64. minucie Vecchi wykorzystał 2-gą zmianę: za Banegę na boisko wszedł Eder. Widząc brak skuteczności w tym spotkaniu, trener postanowił postawić wszystko na jedną kartę i wprowadzić kolejnego napastnika. W 83. minucie zdjął z murawy Candrevę, a dał szansę na pokazanie się Jovetić'ovi. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. W 84. minucie Ivan Perisić otrzymał długą piłkę na prawą stronę od Icardiego i w swoim stylu wykonał szybki rajd w kierunku pola karnego, który zakończył płaskim strzałem na dłuższy róg bramki. Jak się potem okazało, gol ten otworzył worek z bramkami dla wyraźnie lepszego w tym spotkaniu Interu. W 88. minucie bezsprzecznie faulowany w polu karnym został Icardi i to właśnie on podszedł do wykonania rzutu karnego, który strzałem w lewy róg bramki dał prowadzenie swojej drużynie 2:0! Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry jeszcze 3 minuty. Okazało się, że wystarczyło to gospodarzom na dobicie swojego rywala. Po indywidualnej akcji prawą stroną boiska Eder dośrodkował do dobrze ustawionego Icardiego i Argentyńczyk strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania. Sędzia Guida zakończył mecz na Stadio Giuseppe Meazza rezultatem 3:0.

INTER (4-4-1-1): Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Santon; Candreva, Brozovic, Joao Mario, Perisic; Banega; Icardi.

Rezerwowi: Carrizo, Andreolli, Melo, Kondogbia, Jovetic, Biabiany, Eder, Murillo, Gnoukouri, Nagatomo, Barbosa.

Trener: Vecchi.

CROTONE (4-3-3): Cordaz; Rosi, Ceccherini, Ferrari, Mesbah; Rohden, Capezzi, Barberis; Trotta, Falcinelli, Palladino.

Rezerwowi: Festa, Cojocaru, Claiton, Dussenne, Martella, Sampirisi, Crisetig, Fazzi, Salzano, Tonev, Nalini, Simy.

Trener: Nicola.

Arbiter: Guida. Assystenci: Paganessi - Gava.

Źródło: inter.it / inf. własna