Przed meczem z Udinese (zapowiedź)

8 stycznia 2017 | 10:28 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi4 min. czytania

Nadszedł rok 2017 a z nim kolejne zmagania we włoskiej Serie A. Dzisiaj o nietypowej porze, bo o 12:30 na murawę stadionu Friuli wybiegną podopieczni Luigiego Delneriego i Stefano Piolego. Jak Inter rozpocznie rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie? Przekonamy się za kilka godzin.

Początek ubiegłego roku nie należał do udanych. Wówczas po przerwie Nerazzurri zupełnie zgubili swój rytm i seria kiepskich wyników sprawiła, że na koniec biliśmy się jedynie o grę w Lidze Europy, a nie jak zakładano przed sezonem o Ligę Mistrzów. Bilans ubiegłego stycznia to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. W tym jak i poprzednich sezonach cele pozostają te same. Liga Mistrzów nadal choć odległa, nadal jest możliwa do wywalczenia i dobry start w Nowym Roku, z pewnością pozytywnie wpłynąłby na morale zespołu, który przecież całkiem dobrze pożegnał odchodzacy rok 2016.

Ostatnie pojedynki bezpośrednie

Będzie to 87 raz w Serie A , kiedy obie drużyny stają naprzeciw sobie. Inter do tej pory zwycięzał 41 razy, 20 razy wygrywali rywale.

Nerazzurri dobrze wpominają ostatnie mecze z Udinese. W trzech ostatnich górą byli Nerazzurri, którzy wygrywali 3-1, 4-0 i 2-1. Dwa z tych spotkań odbyły się na wyjeździe i owe zwycięstwo 4-0 nastąpiło 12 grudnia 2015 roku w Udine.

23 kwietnia 2016 Inter 3-1 Udinese
12 grudnia 2015 Udinese 0-4 Inter
28 kwietnia 2015 Udinese 1-2 Inter
7 grudnia 2014 Inter 1-2 Udinese
27 marca 2014 Inter 0-0 Udinese

Sytuacja w tabeli

Inter plasuje się obecnie na 7 pozycji w tabeli, Udinese jest dopiero na 11 miejscu. W poprzedniej kolejce Nerazzurri zwyciężyli wysoko nad Lazio (3-0) i dzisiaj liczą, że forma z tego meczu zostanie utrzymana. Udinese w poprzedniej kolejce zanotowało wyjazdowy remis 0-0 z Sampdorią.

Forma:

UDINESE: PPZZZR
INTER: RZPZZZ

Sytuacja w zespole

Inter mimo otwartego okna transferowego nie dokonał jeszcze żadnego transferu, zatem nikogo nowego nie obejrzymy. Trudno spekulować w jakiej jest formie, bo mini turniej towarzyski Marbelli na pewno nie da nam w tej kwestii wiążącej odpowiedzi.

Trener Pioli najpewniej postawi na swój sprawdzony skład i ustawienie 4-2-3-1 z Mauro Icardim na szpicy i wspierającego go trio Perisić - Joao Mario - Candreva. Środek pola należeć ma do Kondogbii i Brozovića. Oznacza to, że ponownie zabraknie miejsca na murawie dla Evera Banegi, który dobrze pokazał się w meczu z Lazio. Nie zobaczymy również Felipe Melo, który pauzuje za czerwoną kartkę.