Szalony mecz na Artemio Franchi

22 kwietnia 2017 | 19:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Fatalna seria Interu nadal trwa. Po przedziwnym meczu Nerazzurri ulegli Fiorentinie 5 - 4 i tym samym mocno skomplikowali sobie i tak już niełatwą sytuację w walce o Ligę Europy.

Stadio Artemio Franchi jest w tym sezonie twierdzą ciężką do zdobycia dla ligowej czołówki. Jeżeli Inter miał zachować realne szansę na awans do europejskich pucharów to musiał przywieźć z Florencji komplet punktów.

Licznie zgromadzeni kibice od pierwszego gwizdka mogli oglądać dziś ciekawe i emocjonujące widowisko. Początek spotkania to przewaga przyjezdnych, lecz z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić także podopieczni Stefano Piolego i mecz się wyrównał. Mecze pomiędzy tymi ekipami niemal zawsze są gwarancją wielu bramek i dzisiaj również nie musieliśmy długo czekać na otwarcie wyniku. Jako pierwsi trafili gospodarze. Matias Vecino mocnym strzałem pod poprzeczkę wykończył składną akcję swojego zespołu. Samir Handanović musiał wyciągać piłkę z siatki. Na szczęście na odpowiedź Nerazzurrich nie czekaliśmy długo. W 29. minucie Antonio Candreva zabawił się z defensywą rywali, a następnie dograł do niepilnowanego Ivana Perisicia. Chorwat nie miał najmniejszych problemów z doprowadzeniem do remisu. Inter nie ustawał w atakach i opłaciło się to już po kilku kolejnych minutach. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Joao Mario. Portugalczyk fenomenalnym, prostopadłym podaniem posłał w bój Mauro Icardiego. Maurito wygrał pojedynek z Sanchezem, a następnie w swoim stylu z zimną krwią pokonał bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy mocniej zaatakowała Fiorentina. Na szczęście Handanović skutecznie interweniował przy uderzeniach Valero i... Mirandy. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry gospodarze natychmiast ruszyli do ataku i bardzo szybko otrzymali znakomitą okazję do wyrównania. Danilo D'Ambrosio dał sędziemu pretekst do podyktowania rzutu karnego, a ten bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Federico Bernardeschi, lecz uderzył fatalnie i tylko ułatwił Handanoviciowi skuteczną interwencję. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść...

Nie potrafię znaleźć w swoim słowniku cenzuralnych słów, aby opisać co działo się na murawie od 63. do 79. minuty, więc ograniczę się do minimum.

63' - Astori

64' - Vecino

70' - Babacar

79' - Babacar

5 - 2 dla Fiorentiny, a to i tak najłagodniejszy wymiar kary. Nerazzurri zapomnieli chyba wyjść z szatni na drugą połowę i w fatalnym stylu dali się zepchnąć do defensywy i upokorzyć. Wszyscy sympatycy Interu z utęsknieniem wyczekiwali już końcowego gwizdka arbitra i nawet honorowe trafienie Mauro Icardiego z 88. minuty niespecjalnie ich obeszło. Kiedy jednak Maurito po chwili trafił po raz kolejny to zaczęła tlić się iskierka nadziei, że może jeszcze nie wszystko stracone. Goście z wściekłością rzucili się do ataków, bramka wyrównująca wisiała w powietrzu. Niestety zabrakło już czasu i końcowy rezultat pozostał niezmieniony.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D'Ambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, Joao Mario, Perisic; Icardi

Trener: Pioli