Inter 1 - 2 Sassuolo

14 maja 2017 | 11:39 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter przegrał na własnym boisku z Sassuolo 1 - 2. Dla Nerazzurrich trafił Eder, a dla gości dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Iemmello.

Stefano Vecchi na przedmeczowej konferencji prasowej apelował do swojego zespołu o pokazanie chartu ducha i zaprezentowaniu postawy godnej Interu Mediolan. Rzeczywiście przez większą część pierwszej odsłony gospodarze wyglądali lepiej od rywali i dyktowali warunki gry. Dobrze funkcjonowały skrzydła, a głodny gola od początku był Mauro Icardi. Argentyńczyk często próbował szczęścia, ale na przeszkodzie stawał mu dobrze dysponowany Consigli albo brak skuteczności. Kapitan Interu najbliżej gola był w 29. minucie, kiedy uderzeniem głową z ostrego konta trafił w słupek. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, fani zasiadający na Curva Nord dali wyraz swojego niezadowolenia z ostatnich poczynań zespołu i w trakcie pierwszej połowy opuścili trybunę. Sassuolo wydawało się dziś bezradne i można było mieć wrażenie, że gol dla Interu jest wyłącznie kwestią czasu. Niestety fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Jeison Murillo. Pomyłkę Kolumbijczyka wykorzystali rywale wyprowadzając błyskawiczną kontrę. Sensi dograł do Berardiego, Berardi wycofał do Iemmello i Samir Handanović musiał wyciągać piłkę z siatki. Stracony gol kompletnie rozbił podopiecznych Stefano Vecchiego i niewiele brakowało, a goście przed przerwą podwyższyliby prowadzenie.

W drugiej połowie na boisku zabrakło już Yuto Nagatomo i Joao Mario. W ich miejsce pojawili się Cristian Ansaldi i Eder. Reprezentant Włoch już w swojej pierwszej akcji mógł zapisać się w meczowym protokole, lecz przegrał pojedynek z Consiglim. Zamiast wyrównania zobaczyliśmy kolejnego gola dla Sassuolo. Przy biernej postawie defensorów, Iemmello zupełnie niepilnowany z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Nerazzurri rzucili się do odrabiania strat, ale niewiele z tego wynikało. Po uderzeniach Edera i Brozovicia dobrze interweniował Consigli. Golkiper rywali skapitulował wreszcie w 70. minucie. Ze skraju pola karnego ponownie szczęścia spróbował Eder i tym razem był już skuteczny. Wydawało się, że Nerazzurri pójdą za ciosem i powalczą przynajmniej o remis. Sporo ożywienia wniosło chociażby wejście Gabriela Barbosy. Niestety nie zobaczyliśmy już więcej bramek i czwarta, kolejna porażka Interu Mediolan stała się faktem.

Inter - Sassuoli 1:2

INTER (4-3-3): Handanovic; D'Ambrosio, Murillo, Andreolli, Nagatomo; Gagliardini, Brozovic, Joao Mario; Candreva, Icardi, Perisic.

Ławka rezerwowych: Carrizo, Radu, Sainsbury, Vanheusden, Gravillon, Santon, Ansaldi, Banega, Biabiany, Eder, Palacio, Gabriel Barbosa.

Trener: Vecchi.

SASSUOLO (4-3-3): Consigli; Lirola, Letschert, Acerbi, Peluso; Sensi, Missiroli, Biondini; Berardi, Iemmello, ​Politano.

Ławka rezerwowych: Costa, Pomini, Antei, Gazzola, Cannavaro, Adjapong, Dell'Orco, Magnanelli, Aquilani, Defrel, Matri.

Trener: Di Francesco.