Inter lepszy od Lyonu

24 lipca 2017 | 13:31 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał Olympique Lyon 1 - 0. Gola na wagę zwycięstwa w drugiej połowie zdobył Stevan Jovetić.

Pierwsze 45 minut spotkania w Nanjing z pewnością nie zadowoliły sympatyków obu ekip. Zarówno Inter, jak i Lyon zaprezentowały się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Akcje prowadzone były w ślimaczym tempie, a ciekawych sytuacji mieliśmy jak na lekarstwo. Wpływ na poziom spotkania ma również upalna pogoda i będąca w katastrofalnym stanie murawa stadionu.

Druga odsłona po prostu nie mogła wyglądać już gorzej i rzeczywiście od pierwszych minut byliśmy świadkami ciekawszego widowiska. Inter szybko uzyskał przewagę, lecz podobnie jak w starciu z Schalke zawodziła skuteczność. Bardzo dobre okazje na objęcie prowadzenia zmarnowali Stevan Jovetić i Gabriel Barbosa. Podopieczni Luciano Spallettiego wraz z upływem kolejnych minut wyglądali lepiej od rywali. W 75 minucie wreszcie udało się pokonać golkipera Lyonu. Po składnej akcji Joao Mario dograł do Joveticia, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Nerazzurri mogli cieszyć się z wygranej w swoim pierwszym meczu w ramach International Champions Cup.

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 24 Murillo, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 5 Gagliardini, 20 Borja Valero; 87 Candreva, 10 Joao Mario, 23 Eder; 99 Pinamonti.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 89 Pissardo, 7 Kondogbia, 8 Jovetic, 11 Biabiany, 13 Ranocchia, 31 Valietti, 37 Skriniar, 44 Perisic, 59 Emmers, 61 Vanheusden, 63 Rivas, 77 Brozovic, 96 Barbosa.
Trener: Luciano Spalletti

LYON: 1 Lopes, 4 Rafael, 6 Marcelo, 9 Depay, 10 Traore, 11 Diaz, 14 Darder, 15 Morel, 18 Fekir, 20 Marcal, 29 Tousart.
Ławka rezerwowych: 30 Gorgelin, 3 Nikoulou, 5 Diakhaby, 7 Grenier, 8 Aouar, 12 Ferri, 22 Mendy, 23 Tete, 24 Mammana, 27 Cornet, 43 Gouiri, 44 Maolida.
Trener: Brunio Genesio