Inter 2 Bayern 0

27 lipca 2017 | 13:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po bardzo dobrym występie Inter pokonał Bayern Monachium 2 - 0. Dwukrotnie na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się Eder.

Z przymrużeniem oka można by stwierdzić, że po azjatyckim tournee Bawarczycy mogą nabawić się kompleksu w stosunku do mediolańskich zespołów. Po laniu otrzymanym od Milanu, tym razem Bayern odebrał lekcję futbolu od Interu.

Nerazzurri pod skrzydłami Luciano Spallettiego z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej. W pierwszej połowie starcia z niemieckim gigantem Inter zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Imponowała przede wszystkim organizacja i konsekwencja w grze obronnej. Robert Lewandowski i jego koledzy przez 45 minut nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy czarno - niebieskich. Inter był też wreszcie skuteczniejszy pod bramką rywali. Ponownie wystawiony na szpicy Eder dwukrotnie wykorzystał znakomite dogrania ze skrzydeł. W 9 minucie efektownym szczupakiem wykorzystał dośrodkowanie Antonio Candrevy. W 30 minucie w rolę asystenta wcielił się Ivan Perisić, a Eder ponownie głową skutecznie wykorzystał podanie.

Po przerwie tempo meczu nieco siadło, lecz postawa Nerazzurrich nadal mogła się podobać. Pomimo zmian personalnych i wprowadzania na murawę nowych twarzy w grze Interu cały czas widać było pomysł i konsekwencję taktyczną. Pomimo kilku niezłych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Już w sobotę ostatni mecz w ramach International Champions Cup. Rywalem Interu Mediolan będzie Chelsea Londyn.

BAYERN (4-2-3-1): Ulreich; Rafinha, Hummels, Götze, Alaba; Dorsch, Tolisso; Coman, Rodriguez, Ribery; Lewandowski.

Ławka rezerwowych: Friedl, Hoffmann, Fruchtl, Martinez, Müller, Sanches, Pantovic, Wintzheimer.

Trener: Ancelotti.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo; Borja Valero, Kondogbia; Candreva, Joao Mario, Perisic; Eder.

Ławka rezerwowych: Padelli, Berni, Pissardo, Ansaldi, Murillo, Ranocchia, Valietti, Vanheusden, Gagliardini, Emmers, Brozovic, Pinamonti, Biabiany, Rivas, Jovetic.

to pewne składy?
myślałem, że ten gazetowy post z wcześniej się sprawdzi (tam Pinamonti od początku)

27 lipca 2017 | 14:04

Tak oglądam ten mecz i oprucz Nagatomo i niektórych błędów indywidualnych to gramy całkiem dobrze, szczególnie w obronie

27 lipca 2017 | 14:17

Szkoda tylko ze nie ma bokow obrony bo reszta jest ok.

27 lipca 2017 | 14:22

Na Candreve nie da sie patrzec

Błażej Małolepszy

27 lipca 2017 | 14:38

Bardzo fajnie to wyglądało w pierwszej połowie i nawet ten Nagatomo dawał radę. Weźcie pod uwagę, że musiał ścigać się z Comanem, a to do najłatwiejszych nie należy.

27 lipca 2017 | 14:41

Widzę że tacy z was kibice że nawet jak inter wygrywa to i tak krytykujecie, nie przynoście wstydu

Duda

Duda

27 lipca 2017 | 14:43

Eder to jeden z niewielu zawodników aktualnej kadry, którym się chce grać i zależy im na Interze... Oby został:)

27 lipca 2017 | 15:30

Dziś Nagatomo dobrze mimo że miał rywala jednego z najszybszych z bundesligi Comana :)

KRS

KRS

27 lipca 2017 | 15:36

Jestem pod wrażeniem gry Milana Skiniara, oby tak dalej !

27 lipca 2017 | 15:40

Dzisiaj wszystkim się chciało grać, a nie tylko Ederowi. No może wszystkim poza Brozovicem ;) Świetny mecz i cieszą dobre opinie komentatorów, bo to się rzadko nam zdarza w ostatnim czasie. Ale jakby tak Di Maria przyszedł za Candreve i Dalbert za Nagatomo, nie pogniewałbym się :P

Oraxor

Oraxor

27 lipca 2017 | 15:49

Mi najbardziej podobała się gra Mirandy i Kondogbi.

27 lipca 2017 | 15:52

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Był pomysł, były chęci, byli wykonawcy. Na ten moment oprócz LO nie widzę pozycji dla której potrzebne są wzmocnienia

MatthewNine

MatthewNine

27 lipca 2017 | 15:53

Dawno nie widziałem tak dobrego Interu w defensywie. Skriniar dzisiaj kapitalnie, Miranda zresztą też a nawet Nagatomo bezbłędnie :O Widać w końcu jakiś pomysł na grę, to o czym mówił Spalletti- szybki odbiór piłki po stracie i fajna gra na jeden kontakt w środku pola. Wgl środek pola w pierwszej połowie zdominował Bayern kompletnie. Mario może być w tym sezonie kluczowym zawodnikiem jeśli będzie ustawiany na 10, Valero super się wkomponował i dobrze rozprowadzał i regulował tempo, a Kondo pokazał w końcu swój potencjał- dzisiaj świetnie w odbiorze, kapitalnie w szybkiej grze na jeden kontakt i kilka niezłych piłek- TOP. Forza Inter! Oby tak było w lidze a powalczymy o LM :D

np_33

np_33

27 lipca 2017 | 16:08

To co, ze sparing... jeeeeeest!

27 lipca 2017 | 16:10

Podobał mi się dzisiaj Inter przede wszystkim jak był świetnie zorganizowany w defensywie , wiadomo to tylko sparing , ale dobra gra i wynik zawsze cieszy.

27 lipca 2017 | 16:17

Zarąbiście XD. Może trzeba naszym zawsze mówić, że to sparing ;-) Forza Eder!

Gipson

Gipson

27 lipca 2017 | 16:32

Miało być jak 7 lat temu i jest ;D w role milito wcielił się eder ;)

javier_zanetti

27 lipca 2017 | 16:36

to nie był tylko sparing to był mecz turniejowy na który patrzył cały świat! tak jak już mówiłem jesteśmy wielcy! dawać już ten sezon bo trzeba poklepać coniektórych pyszałków ;)

Lucash

Lucash

27 lipca 2017 | 16:44

Cały czas powtarzam, że potrzeba nam było tylko trenera aby walczyć o LM. Jeśli doszliby np. Dalbert, Aurier, Keita i Berardi to powalczymy o 2 miejsce z transferem typu Radja, można walczyć o scudetto. Spal to świetny fachowiec. Dla mnie 4 miejsce to mus, to co powyżej będzie sukcesem.

Lombardo

Lombardo

27 lipca 2017 | 17:15

Gdyby doszli tylko Zappacosta,Dalbert i Balde to by wystarczylo.

Garon_92

Garon_92

27 lipca 2017 | 18:29

Szkoda ze nie mogłem obejrzeć z powodu pracy. Wynik kapitalny, Eder pokazuje ze powinien zostać.

Garon_92

Garon_92

27 lipca 2017 | 18:34

Spal przy akcji na 2-0 opierdzielał Borje pokazując mu ze miał grać bardziej kros na skrzydło a anie do boku. Bardzo dobrze trzeba ich cisnąć. Mówicie na Candreve nie da się patrzeć, niech w każdym meczu nie da się patrzeć byle z 18 razy na sezon tak wyłożył piłe w pole karne jak przy 1-0 :) Eder z zaangażowaniem świetne wejścia na piłkę i strzały głową.

27 lipca 2017 | 18:35

To tylko sparing. Nastepny moga przegrac 4:0 i nic to nie znaczy w kontekscie sezonu

Garon_92

Garon_92

27 lipca 2017 | 18:36

W fazie ataku przy 2-0 przez chwile graliśmy jakby 3-4-3 bo JM stał jak skrzydłowy a candreva jak wing back. Oby w lidze potrafili powtórzyć dobrą grę

27 lipca 2017 | 21:44

Jakie w sparingach baty, takie w lidze rezultaty. Dobrze jest.

27 lipca 2017 | 22:20

Ivan spokojnie moze zostac. Martial jest dobry ale nie zna serie a. Szkoda czasu na nauke jezeli Spal mysli o pierwszej 4.

Drakon

Drakon

28 lipca 2017 | 00:01

Dawno mi sie tak gra chlopakow nie podobala. Jest jeszcze pare rzeczy do poprawienia, przydalyby sie jeszcze ze 3 wzmocnienia, chociazby w razie kontuzji. Srodek pola wyglada fajnie, ale jaki Kondogbia jest wszyscy wiemy, raz zagra cudownie, a nastepy mecz bedzie mial problemy z przyjeciem pilki i prostym podaniem. Candreva z Ivanem na skrzydlach dobrze dogaduja sie z Mario, ale przydalby sie chociazby zmiennik, o ile na lewe skrzydlo na upartego mozna nawet Nagatomo wsadzic, bo w ataku bywa bardziej przydatny niz w obronie, o tyle prawa strone trzeba wzmocnic, albo przynajmniej uzupelnic o dobrego zmiennika. W obronie licze na Dalberta i moze jeszcze jakis srodkowy. D'abrosio i Skriniar calkiem niezle radzili sobie z Riberim, nie odpuszczajac go nawet na krok, w razie klopotu zawsze asekurowali ich Valero i Miranda, wygladalo to na prawde imponujaco. Bayernowi nigdy nie bylo z nami latwo, nawet jak bylismy w dolku zawsze mieli z nami klopoty. Ale jezeli uda sie utrzymac taka forme w lidze to mozna liczyc na sukces. Z drugiej strony nie ma co wiwatowac, widac wyraznie ze Bayern nie jest w optymalnej formie, nie grali tez najsilniejszym skladem. Widac jednak progres w naszej druzynie, co napawa optymizmem (edycja 2017.07.28 00:04 / Drakon)