Inter 1-0 Livorno

16 grudnia 2009 | 20:41 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan w inauguracyjnym dla siebie spotkaniu w Pucharze Włoch pokonał dziś Livorno 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Holender Wesley Sneijder z rzutu wolnego. Nerazzurri w meczu na Giuseppe Meazza walczyli o swoje miejsce w 1/4 finału Pucharu Włoch.

Jose Mourinho dokonał serii zmian w składzie w porównaniu do tego jaki zagrał w meczu przeciwko Atalancie podczas weekendu. Francesco Toldo stanął pomiędzy słupkami po raz pierwszy w tym sezonie, podczas gdy Giulio Donati na prawej obronie rozpoczął swój mecz jako debiutant w pierwszym zespole Interu.

Sulley Muntaru został ustawiony na lewej obronie, zaś Vieira w pomocy. Szansę na grę dostał w ataku Mario Balotelli wraz z Davidem Suazo.

Inter był niepokojony przez gości, kiedy to Amaranto mógł dać prowadzenie po strzale z 25 metrów. Do przerwy było jednak bezbramkowo a mecz nie był emocjonującym widowiskiem. W 61 minucie meczu wynik ustalił Wesley Sneijder strzałem w swoim stylu z rzutu wolnego.

Inter mógł wygrać ten mecz wyżej, lecz dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych z Livorno, który bronił sytuacje z Suazo oraz Milito, który zmienił napastnika Hondurasu.

Inter 1-0 Livorno (HT: 0-0)
strzelec: Sneijder 61.

Inter: 1 Toldo; 29 Donati (13 Maicon 83), 6 Lucio, 26 Chivu, 11 Muntari; 14 Vieira, 5 Stankovic, 8 Thiago Motta; 10 Sneijder; 45 Balotelli, 18 Suazo (22 Milito 76).

pozostali na ławce: 12 Julio Cesar, 9 Eto'o, 19 Cambiasso, 28 Stevanovic.

trener: José Mourinho

Livorno: 11 Benussi; 2 Perticone, 4 Rivas, 13 Knezevic (59 Diniz 46); 5 Marchini, 8 Bergvold (7 Pulzetti 72), 24 Mozart, 83 Candreva, 46 Pieri; 9 Danilevicius (18 Dionisi 63), 99 Lucarelli.

pozostali na ławce: 1 De Lucia, 3 A.Filippini, 90 Simeoni.

trener: Serse Cosmi.