Chievo 0-1 Inter

6 stycznia 2010 | 12:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan zdołał pewnie zwyciężyć w wyjazdowym spotkaniu 18 kolejki Serie A przeciwko Chievo Verona 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył utalentowany zawodnik Nerazzurrich ghańskiego pochodzenia Mario Balotelli.

Z powodu nieobecności: Cambiasso, Krhina, Muntariego, Stankovicia i Thiago Motty Mistrzowie Włoch musieli znacznie skorygować ustawienie linii pomocy. Zacznę jednak od obrony, w której znaleźli się Maicon, Lucio, Cordoba i Chivu Inter zagrał 3 pomocnikami: Zanettim, Vieirą i Sneijderem. W ataku zagrali natomiast strzelec bramki Mario Balotelli, debiutujący Goran Pandev oraz Diego Milito.

Interiści rozpoczęli mecz szybkim zdobyciem gola, jak się później okazało zwycięskiego. W 12 minucie Goran Pandev podał piłkę do Wesleya Sneijdera, który wypatrzył Balotellego. Włoch miał problemy z pokonaniem Sorrentino za pierwszym razem, ale po dobitce z ostrego kąta futbolówka wpadła już do bramki rywali.

W jednej z ciekawszych okazji w tym meczu Julio Cesar obronił strzał Bentivoglio. Zaś golkipera Chievo pokonać próbował Cristian Chivu.

3 minuty po przerwie Rumun musiał opuścić plac gry po zderzeniu z Sergio Pellissierem. Został on zastąpiony przez Marco Materazziego, który zmusił Jose Mourinho do przestawienia Cordoby na lewą stronę obrony.

Kilkanaście minut po przerwie swoje szanse mieli również Abbruscato i Luciano. Wesley Sneijder też próbował zdobyć gola, lecz pewnie interweniował Sorrentino. W 67 minucie meczu Macedończyk Pandev opuścił murawę na rzecz Ricardo Quaresmy. Swój mały debiut w oficjalnym spotkaniu ligowym zaliczył także Marko Arnautovic. Austriak zmienił na 2 minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Mario Balotellego.

Chievo 0-1 Inter (HT: 0-1)

Strzelec: Balotelli 12.

Chievo: 28 Sorrentino; 20 Sardo, 5 Mandelli, 33 Yepes, 4 Mantovani; 10 Luciano (11 Granoche 85), 16 Rigoni, 7 Marcolini; 9 Bentivoglio (6 Pinzi 60); 23 Bogdani (22 Abbruscato 60), 31 Pellissier.
Niewykorzystane zmiany: 18 Squizzi, 2 Morero, 19 Ariatti, 21 Frey.
Trener: Nicola Pierpaoli.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu (23 Materazzi 48); 14 Vieira, 4 Zanetti; 45 Balotelli (89 Arnautovic 88), 10 Sneijder, 27 Pandev (7 Quaresma 67); 22 Milito.

Niewykorzystane zmiany: 1 Toldo, 28 Stevanovic, 29 Donati, 48 Crisetig.

Trener: José Mourinho.

Sędzia: Nicola Pierpaoli (Florence).

Kartki: Chivu 5, Balotelli 34, Vieira 40, Sardo 59, Marcolini 63, Cordoba 69, Pellissier 75, Quaresma 77, Maicon 45+3.