Parma 1-1 Inter

10 lutego 2010 | 20:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W zakończonym przed momentem zaległym meczu włoskiej Serie A pomiędzy Parmą a Interem padł remis 1-1. Bramki w meczu zdobywali Bojinov oraz dla Interu Mario Balotelli. Mecz stał na wysokim poziomie i był toczony w szybkim tempie.

Inter zaczął podobnie jak w niedzielę, czyli od razu rzucił się na rywala. Pierwsze pięć minut to dwie groźne akcje Interu. W obu przypadkach bliski zdobycia gola był Goran Pandev, którego silne strzały bronił znakomicie bramkarz gospodarzy.

Inter przeważał i kolejne sytuacje potwierdzały przewagę przyjedznych z Mediolanu. Świetnie jednak spisywał się bramkarz , który także przy znakomitej okazji Milito zachował się jak należy. Gospodarze starali się odgryzać, głównie kierując piłki do niebezpiecznego Biabianego i Bojinova. Do przerwy bez bramek.

Druga połowa była bardziej wyrównana, bowiem do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić gospodarze. Inter zdawał się kontrolować mecz, lecz szyki pokrzyżował gol Bojinova. Młody napastnik Parmy zdobył gola w 55 minucie w zamieszaniu na polu karnym Interu. Reakcją na stratę gola były zmiany Jose Mourinho. Za Cordobę wszedł Davide Santon, zaś Mottę zmienił Mario Balotelli i tym samym na murawie znajdowało się od tej pory aż czterech nominalnych napastników Interu!

Nos trenera kolejny raz dał o sobie znać, bowiem już chwilę po wejściu na boisko do siatki trafił właśnie Balotelli, który z pięciu metrów w zamieszaniu na polu karnym tym razem Parmy płaskim strzałem przy słupku pokonał Mirante.

W końcówce meczu Inter rzucił się do ataku na Parmę, rywale groźnie konratakowali. Wprowadzony na boisko Mariga bliski był strzelenia bramki swoim niedawnym kolegom z zespołu, lecz jego silny strzał świetnie obronił Mirante, który był jednym z bohaterów rywali w tym meczu. Mimo starań i prób ani Inter ani Parma nie zdołali zmienić wyniku spotkania, które zakończyło się rezultatem 1-1. W końcówce oba zespoły grały w 10, ponieważ za dwie żółte kartki wyleciał Valiani a kontuzji doznał Materazzi, który mimo iż był na boisku, nie był w stanie grać tak jak przez wcześniejszą część meczu i jego miejsce w obronie zajął Cambiasso.

Parma 1-1 Inter (HT: 0-0)
strzelec: Bojinov 55, Balotelli 59.

Parma: 83 Mirante; 5 Zaccardo, 15 Dellafiore, 6 Lucarelli; 80 Valiani, 11 Jimenez, 4 Morrone, 14 Galloppa (3 Antonelli 75), 7 Castellini; 86 Bojinov (43 Paloschi 68), 20 Biabiany.

ławka: 1 Pavarini, 8 Lunardini, 9 Lanzafame, 19 Zenoni, 45 Galassi.

trener: Francesco Guidolin.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 2 Cordoba (39 Santon 57); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (45 Balotelli 57); 27 Pandev, 22 Milito, 9 Eto'o (17 Mariga 68).

ławka: 1 Toldo, 7 Quaresma, 15 Krhin, 5 Samuel.

trener: José Mourinho.