Remis 1-1 z Palermo

20 marca 2010 | 19:38 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Niestety nie udało się przełamać kiepskiej serii ligowej. Nerazzurri zaledwie zremisowali z Palermo 1-1 a bramkę dla podopiecznych Jose Mourinho zdobył Diego Milito z rzutu karnego. Wyrównał dla gospodarzy Cavani. Inter wraca do Mediolanu z jednym punktem i jutro przed szansą objęcia posady lidera stanie Milan.

Po bojach w Europie przyszedł czas na powrót do ligowej rzeczywistości a tu na podmęczony Inter szykowało się Palermo, chcące zrewanżować się za pierwszy mecz na Meazza przegrany 5 do 3. W składzie Interu doszło do dwóch zmian w porównaniu do meczu z Chelsea, na ławce usiadł Pandev oraz Motta, zaś szansę od pierwszych chwil dostał Santon oraz Stanković.

Już 11 minucie meczu na prowadzenie wyprowadził Inter Diego Milito z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Lucio w polu karnym. Argentyński snajper zdobył swojego 20-go gola w tym sezonie.

Gospodarze wspierani żywiołową publicznością nie zamierzali się poddawać i już w 24 minucie doprowadzili do remisu. Miccoli minął Cambiasso i odegrał do Cavaniego, który mocnym strzałem pokonał Julio Cesara. Po zdobyciu gola przez Palermo mecz się zrobił jeszcze ciekawszy a obydwa zespoły stwarzały wiele sytuacji podbramkowych, które nie kończyły się jednak umieszczeniem piłki w siatce.

Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie lecz z biegiem minut Inter zyskiwał na przewadze. W bój posłani zostali Motta oraz Pandev. Mimo wielu okazji ani Sneijder, Eto'o, Cambiasso, Maicon oraz Samuel nie potrafili zdobyć zwycięskiego gola dla Interu. Palermo było groźne z kontrataków lecz Cavani zmarnował świetną okazję dla swojego zespołu.

Palermo 1-1 Inter (HT: 1-1)
strzelcy: Milito (pen) 11, Cavani 24.

Palermo: 46 Sirigu; 16 Cassani, 5 Bovo, 24 Kjaer, 42 Balzaretti; 8 Migliaccio, 30 Simplicio (14 Bertolo 54), 9 Nocerino; 6 Pastore; 10 Miccoli, 7 Cavani (90 Hernandez 89).

pozostali na ławce: 28 Benussi, 3 Goian, 20 Budan, 88 Blasi, 89 Celustka.
trener: Delio Rossi.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 39 Santon (8 Thiago Motta 65); 5 Stankovic (27 Pandev 65), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 10 Sneijder; 9 Eto'o 22 Milito.

pozostali na ławce: 1 Toldo, 2 Corodoba, 7 Quaresma, 17 Mariga, 23 Materazzi.

trener: José Mourinho.

sędzia: Antonio Damato (Barletta).

kartki: Bovo 10, Stankovic 15, Lucio 45+1, Maicon 59, Samuel 82, Migliaccio 86, Milito 90+1.