Wygrana z Livorno

24 marca 2010 | 19:27 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan zwyciężył z zespołem Livorno 3:0. Bramki zdobywali: dwie Samuel Eto'o oraz Brazylijczyk Maicon. Fakt, że Ac Milan przegrał swój mecz sprawił, iż Mediolańczycy zwiększyli nad nimi przewagę punktową do czterech oczek.

Podopieczni Jose Mourinho rozpoczęli mecz z taktyką 4-3-3, lecz bez kilku kluczowych zawodników, takich jak: Lucio, Samuel, Sneijder czy Milito. Ich miejsca zajęli: Cordoba, Materazzi, Thiago Motta i Ricardo Quaresma. Warto odnotować, że po ciężkiej kontuzji do gry powrócił Cristian Chivu.

Od samego początku gry mecz wydawał się wyrównany. Widzieliśmy dużo strat i sporo walki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy do ataku ruszyli gospodarze, kiedy to swoje szanse miał Ricardo Quaresma. Po przebłyskach Portugalczyka do głosu doszli przyjezdni. Pierwszy strzał Livorno własnym ciałem zatrzymał Ivan Cordoba, natomiast za drugim razem pewnie interweniował Julio Cesar. Pierwszego gola ujrzeliśmy w 36 minucie, po podaniu Thiago Motty w polu karnym świetnie zachował się Samuel Eto'o, szybko minął obrońcę, po czym umieścił futbolówkę w siatce Rubinho. Chwilę później w pole karne dośrodkowywał Goran Pandev, na miejscu ponownie znalazł się Kameruńczyk, który po uderzeniu z przewrotki podwyższył prowadzenie. Pod koniec pierwszej części próbował Knezevic, lecz piłka ominęła bramkę Julio Cesara.

Przez prawie całą drugą część spotkania Nerazzurri nastawieni byli na grę z kontry, co opłaciło się 61 minucie, gdy swoje trafienie dołożył Maicon. Po kapitalnym podaniu Thiago Motty, 28 - latek pokonał bramkarza gości strzałem z ostrego kąta. Solidny występ defensorów Interu sprawił, iż w drugiej połowie miała miejsce jedyna warta odnotowania sytuacja w drużynie trenera Cosmiego. Wówczas mocnym uderzeniem popisał się Francesco Tavano, jednak po obronie golkipera Nerazzurrich, piłka wyleciała poza końcową linię na rzut rożny.

Inter 3-0 Livorno (HT: 2-0)

Strzelcy: Eto'o 36, 41, Maicon 61.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 26 Chivu (25 Samuel 77); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (17 Mariga 64), 8 Thiago Motta (11 Muntari 69); 7 Quaresma, 9 Eto'o, 27 Pandev.

Pozostałe zmiany: 1 Toldo, 6 Lucio, 22 Milito, 89 Arnautovic.
Trener: José Mourinho.

Livorno: 25 Rubinho; 2 Perticone, 4 Rivas, 13 Knezevic (52 Diniz 64); 77 Raimondi, 2 Filippini (87 Vitale 46), 7 Pulzetti, 22 Prutsch, 46 Pieri; 19 Di Gennaro (10 Tavano 51); 9 Danilevicius.
Pozostałe zmiany: 92 Bardi, 20 Bellucci, 26 Lignani, 99 Lucarelli.

Trener: Serse Cosmi.