Inter 3-0 Bologna

3 kwietnia 2010 | 12:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan przystępował do tego meczu w roli murowanego faworyta. Nerazzurri przed własną publicznością chcieli poprawić swój ligowy bilans, który ostatnio nie był imponujący. Mimo to Jose Mourinho dał odpocząć kilku graczom przed wtorkowym rewanżem z CSKA Moskwa. W składzie Interu zabrakło Sneijdera, który usiadł na ławce, a na trybunach wylądował Maicon, Eto'o, Lucio oraz Zanetti, który po raz pierwszy od bardzo dawna nie mógł wystąpić w meczu ligowym Interu. Opaskę kapitana przejął więc w tym meczu Ivan Ramiro Cordoba.

Od pierwszych minut zobaczyliśmy natomiast Mario Balotelliego. Młody Włoch przeprosił wreszcie za swoje zachowanie i dzięki temu otrzymał powołanie a nawet możliwość gry od pierwszych minut w dzisiejszym meczu.

Inter kontrolował spotkanie od początku do końca. Przewaga już od początku była ogromna. Nerazzurri stwarzali liczne okazje, lecz świetnie spisywał się w bramce Viviano. Ponadto celowniki napastników Interu były troszkę rozregulowane wobec czego długo widniał wynik 0-0.

W 29 minucie strzałem zza pola karnego tuż przy prawym słupku popisał się Thiago Motta. Brazylijczyk dał prowadzenie Interowi 1-0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron wydawało się, że piłkarze z Bolonii będą chcieli powalczyć o gola, gdyż na boisku pojawił się Zalayeta. Nic takiego jednak nie miało miejsca, bowiem pewny w obronie Inter rozbijał wszystkie akcje gości, samemu trafiając do siatki. Tak stało się w 52 minucie, kiedy po kontrze Diego Milito fantastycznie odegrał do Balotelliego, który płaskim strzałem podwyższył na 2-0. Wisienką na torcie był gol numer 3, autorstwa ponownie Thiago Motty, który wykorzystał podanie od Stankovića.

Inter wygrał pewnie 3-0 a wynik mógł być o wiele wyższy. cieszy dobra gra Interu, lecz miejmy świadomość, że w Moskwie będzie o wiele trudniej. Tymczasem kolejne trzy punkty trafiają do Interu i nadal cieszymy się z pozycji lidera.

Inter 3-0 Bologna (HT: 1-0)
strzelcy: Thiago Motta 29, 86, Balotelli 52.

Inter: 12 Julio Cesar; 39 Santon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu; 5 Stankovic, 19 Cambiasso (15 Krhin 87), 8 Thiago Motta; 45 Balotelli, 22 Milito (11 Muntari 87), 27 Pandev (10 Sneijder 69).

pozostali na ławce: 1 Toldo, 7 Quaresma, 17 Mariga, 23 Materazzi.

trener: José Mourinho.

Bologna: 1 Viviano; 84 Raggi, 13 Portanova, 6 Britos, 23 Lanna; 24 Buscè, 8 Mingazzini (32 Casarini 27), 14 Guana, 30 Modesto (25 Zalayeta 46); 85 Adailton; 9 Di Vaio (20 Gimenez 80).

pozostali na ławce: 15 Colombo, 3 Santos, 11 Succi, 21 Zenoni.
trener: Franco Colomba.