Inter traci pierwsze punkty w Champions League

20 września 2007 | 08:57 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan przegrał swoje pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów z Fenerbahce Stambuł. Jedyną bramkę zdobył w 43 minucie kapitalnym uderzeniem z woleja Deivid. Gol ten do złudzenia mógł przypominać tę, którą niegdyś zdobył były zawodnik Juventusu Turyn i Realu Madryt - Zinedine Zidane.

Inter w tym spotkaniu musiał sobie poradzić bez takich zawodników jak: Marco Materazzi i Christian Chivu, którzy są kontuzjowani oraz bez Julio Ricardo Cruza, Nicolasa Burdisso, Ivana Ramiro Cordoby i Maicona, którzy są zawieszeni przez UEFA za bójkę w poprzedniej edycji Ligi mistrzów z FC Valencią. Jeszcze do tego dochodzą Cesar i Adriano Leite Ribeiro, którzy nie zostali jak do tej pory zgłoszeni do Champions League.

Mediolańczycy musieli od początku meczu z szacunkiem podejść do przeciwnika. Gra z obydwu stron była szarpana i brutalna. Już w pierwszej połowie z boiska mógł wylecieć Zlatan Ibrahimovic, który kolanem staranował wręcz Bariza jednak ujrzał za ten faul "tylko" żółty kartonik. Z kolei z drugiej strony Lugano ściął równo z trawą Davida Suazo jednak także ujrzał tę samą kartkę co popularny "Ibra".

Zresztą tylko piłkarz rodem z Hondurasu stwarzał groźne akcje dla ekipy Roberto Manciniego. W 43 minucie piękną składną akcję przeprowadzili gracze ze Stambułu. Po akcji Roberto Carlosa strzelili "bramkę do szatni", a strzał Deivida - "palce lizać". Z pewnością będzie to jedna z najładniejszych bramek tej kolejki Champions League.

Turcy w 57 minucie mogli już prowadzić 2:0 potężne uderzenie Roberto Carlosa zdołał jednak kapitalnie sparować Julio Cesar na słupek. Kilka minut później Aurelio nieupilnowany przez obrońców Nerazzurrich nie trafił z ośmiu metrów do bramki.

W końcówce Inter przycisnął rywala, ale po mimo wielu rzutów rożnych nie zdołał wywieść ze Stambułu nawet jednego punktu. Powstaje pytanie dlaczego dopiero tak późno...?

Fenerbahce Stambuł - Inter Mediolan 1:0 (1:0)