Bez bramek w Bolonii

30 sierpnia 2010 | 18:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Mecz Interu z Bolonią na inaugurację rozgrywek miał być jedynie formalnością. Bologna, która dzień przed meczem zwolniła trenera nie wydawała się być zespołem, który będzie w stanie przeciwstawić się sile Interu, który zresztą akurat z tym zespołem zwykle większych problemów nie miał. Mimo to wszyscy, którzy tak myśleli byli w błędzie i jednocześnie przypomniano, że ostatnie dwa sezony to remisy na inaugurację.

Inter wybiegł w ustawieniu 4-2-3-1 z Javierem Zanettim na prawej obronie i McDonaldem Marigą w środku pomocy razem z Cambiasso. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy sprawiali lepsze wrażenie, lecz z biegiem czasu gra Interu była coraz lepsza a Julio Cesar przez większą część czasu był jedynie widzem pojedynku na Dall Ara. O ile w pierwszej połowie gospodarze stworzyli kilka groźnych akcji o tyle po przerwie przy piłce był głównie Inter oblężający bramkę Viviano, który dwoił się i troił by bronić groźne uderzenia Sneijdera i Eto'o. Kameruńczyk był najlepszym na boisku graczem Interu, bardzo przeciętnie jak na swoje możliwości zagrał natomiast Milito oraz Pandev, który został zmieniony jako pierwszy.

Do ciekawej sytuacji doszło w drugiej połowie, kiedy to trener Primavery Bologny, Paolo Magnani występujący w roli trenera gospodarzy chciał zdjąć z boiska wyróżniającego się Mudingayia a doświadczony Marco Di Vaio zwyczajnie złapał piłkarza za koszulkę i mówiąc mu coś w stylu "Ty zostajesz" zaś trenerowi pokazał dobitnie, że do tej zmiany nie dojdzie.

W ekipie Interu takie historie na szczęście nie mają miejsca i Rafael Benitez śmiało dokonywał zmian. Na boisko zostali wprowadzeni młodzi gracze: Coutinho oraz Biabiany, lecz żadnemu z nich nie udało się zmienić rezultatu. Brazylijski pomocnik wyglądał na nieco zagubionego i zaliczył sporo strat. Mimo to widać w jego poczynaniach drzemiący w nim wielki talent i Inter powinien mieć z niego pożytek w kolejnych potyczkach.

Bologna 0-0 Inter

Bologna: 1 Viviano; 16 Esposito, 13 Portanova, 6 Britos, 19 Rubin; 32 Casarini, 26 Mudingayi, 12 Ekdal (7 Della Rocca 62), 8 Garics (77 Siligardi 90); 20 Gimenez (65 Meggiorini 68), 9 Di Vaio.

pozostali na ławce: 22 Lupatelli, 18 Moras, 21 Cherubini, 35 Paponi.

trener: Paolo Magnani.

Inter: 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 17 Mariga, 19 Cambiasso; 27 Pandev (29 Coutinho 61), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (88 Biabiany 81).

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 2 Cordoba, 5 Stankovic, 23 Materazzi, 39 Santon.

trener: Rafael Benitez.

sędzia: Paolo Valeri (Rome).

kartki: Sneijder 28, Esposito 37, Mudingayi 60, Mariga 75, Casarini 88.