Inter 2 - 1 Udinese (relacja + video)

11 września 2010 | 15:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Pierwszy mecz Interu w nowym sezonie na własnym terenie przeciwko Udinese zakończył się wynikiem 2-1 dla Nerazzurrich. Piłkarze Rafy Beniteza wygrali dzięki trafieniom Lucio oraz Samuela Eto'o. Po dwóch kolejkach ligowych Inter ma na koncie cztery oczka.

Na spotkanie Mistrzów Włoch przyszło 62 tysiące widzów chcących dopingować swoich ulubieńców w pierwszym ligowym meczu u siebie. Rafa Benitez nie mógł skorzystać z Maicona, Stanković'a oraz Motty zatem w pierwszym składzie pojawił sie Mariga oraz Biabiany, który tym razem zastąpił zasiadającego na ławce Pandeva.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany z lekkim wskazaniem na Inter. W zespole gospodarzy najbardziej widoczny był Sneijder, Biabiany oraz Eto'o którzy starali się zagrażać bramce Handanović'a. Próbował swoich sił również Mariga, którego strzały niestety były zbyt słabe aby poważnie zagrozić rywalom. W 6 minucie meczu po rzucie rożnym uderzanym przez Sneijdera w polu karnym piłkę przejął Lucio wykorzystując błąd bramkarza i mocnym strzałem strzelił bramkę na 1-0.

Rywale z Udine nie przyjechali do Mediolanu by pokornie patrzeć jak Inter strzela kolejne bramki i rzucili się do odrabiania strat. Ataki gości były groźne zarówno wpierwszej jak i drugiej połowie. W 31 minucie meczu mieliśmy remis po bramce FLoro Floresa.

W drugiej połowie Inter wyszedł na prowadzenie za sprawą Eto'o. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą z problemami na bramkę zamienił Kameruński napastnik Nerazzurrich. Piłkę uderzoną przez Samuela najpierw odbił bramkarz, ale wobec dobitki był już bezradny.

Na tym skończyły się ciekawe akcje Interu, który wyglądał na zmęczony zespół. Zupełnie niewidoczny był Milito, którego kibice mimo to wspierali śpiewami ku jego czci gdy schodził z boiska zmieniany przez Muntariego. Inter opadł wyraźnie z sił w drugiej połowie czego powodem mogły być mecze reprezentacyjne w których brało udział wielu graczy.

Mimo gorącej końcówki, kiedy to goście mocno atakowali Interowi udało się dowieźdź prowadzenie do końca i tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem.

Inter 2-1 Udinese (HT: 1-1)
strzelcy: Lucio 6, Floro Flores 31, Eto'o 67.

Inter: 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu (2 Cordoba 55); 17 Mariga, 19 Cambiasso; 88 Biabiany (27 Pandev 63), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (11 Muntari 81).

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 23 Materazzi, 29 Coutinho, 39 Santon.
trener: Rafael Benitez.

Udinese: 1 Handanovic; 2 Zapata, 11 Domizzi, 17 Benatia (4 Cuadrado 84); 66 Pinzi, 20 Asamoah, 88 Inler, 26 Pasquale (45 Angella 59); 7 Sanchez, 10 Di Natale, 83 Floro Flores (9 Corradi 63).

pozostali na ławce: 6 Belardi, 19 Badu, 21 Vyndra, 23 Abdi.

trener: Francesco Guidolin.