Wspaniałe zwycięstwo Interu

26 września 2007 | 20:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po kilku nie do końca udanych spotkaniach, Inter Mediolan w końcu odniósł przekonujące zwycięstwo. Na Giuseppe Meazza kibice Nerazzurrich obejrzeli ciekawe spotkanie w którym Inter nie dał szans Sampdorii wygrywając 3-0. Gwiazdą wieczoru był nie kto inny jak Zlatan Ibrahimović, który od początku sezonu imponuje wysoką skutecznością.

Zwycięstwo nad Sampdorią przeniosło Inter na pierwsze miejsce w tabeli. Tyle samo punktów ma jednak AS Roma, która w tej kolejce zremisowała 2-2 z Fiorentiną.

Tego wieczoru w Mediolanie mocno się rozpadało. Nie przeszkodziło to jednak w zaprezentowaniu dobrego futbolu. Inter wyszedł na prowadzenie w 23 minucie, kiedy do bramki trafił Ibrahimović. Szwed przejął piłkę kilkadziesiąt metrów przed bramką, podbiegł kilka metrów i tuż przed polem karnym uderzył nie do obrony z lewej nogi.Jeszcze przed przerwą Inter mógł podwyższyć prowadzenie, jednak wynik 1-0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Tuż po przerwie Inter strzelił bramkę na 2-0. Ponownie geniuszem popisał się Zlatan Ibrahimović, który przed polem karnym dwoma świetnymi zwodami wymanewrował trzech obrońców Sampdorii, wbiegł w pole karne i ponownie strzałem lewą nogą, tym razem w krótki róg pokonał Mirante.

Niespełna 10 minut później Portugalczyk Luis Figo ustalił wynik meczu na 3-0. Weteran otrzymał podanie od Crespo, wbiegł w pole karne i technicznym strzałem zaskoczył Mirante. To pierwszy gol Figo od dłuższego czasu, miejmy nadzieję że Portugalczykowi teraz przypomniało się, jak zdobywać gole i wkrótce znów wpisze się na listę strzelców.

Mając w garści zwycięstwo, Mancini dokonywał zmian. Na boisku za Zlatana pojawił się Adriano, szansę debiutu na San Siro otrzymał Pele. W końcówce na murawie pojawił się także Suazo.

Inter stworzył jescze kilka świetnych okazji, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Mimo to mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3-0 i zdobyciem 3 punktów. W następnej kolejce Inter czeka arcy-ważny mecz na Stadio Olimpico z AS Romą.

Inter 3-0 Sampdoria (HT: 1-0)
strzelcy: Ibrahimovic 23, 49, Figo 58.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 7 Figo (29 Suazo 83), 15 Dacourt, 19 Cambiasso, 31 Cesar; 18 Crespo (30 Pelé 75), 8 Ibrahimovic (10 Adriano 63).

ławka: 1 Toldo, 5 Stankovic, 9 Cruz, 16 Burdisso.
trener: Roberto Mancini.

Sampdoria: 83 Mirante; 16 Campagnano, 14 Sala, 6 Lucchini; 77 Zenoni, 21 Sammarco, 17 Palombo, 19 Franceschini (99 Cassano 54), 3 Ziegler; 11 Bellucci (40 Delvecchio 63), 29 Caracciolo (13 Bonazzoli 71).

ławka: 1 Castellazzi, 22 Kalu, 28 Gastaldello, 46 Pieri.
trener: Walter Mazzarri.