Tottenham3-1 Inter

2 listopada 2010 | 19:43 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Niestety nie udał się Interowi wyjazd do Londynu. Podopieczni Rafy Beniteza wyraźnie przegrali dziś z Tottenhamem na White Hart Lane wynikiem 3-1. Dzięki temu zwycięstwu to londyńczycy są obecnie liderem grupy A. Bohaterem spotkania był Gareth Bale, który robił dziś z naszymi obrońcami to co chciał...Honorowe trafienie dla Mistrzów Europy zaliczył Samuel Eto'o. Gole dla ekipy z północnego Londynu strzelili Rafael van der Vaart , Peter Crouch i Roman Pawluczenko.

Dwa tygodnie temu Inter wygrywał do przerwy na Giuseppe Meazza aż 0-4, ale mecz skończył się wynikiem 4-3. W rewanżu podopieczni Harry’ego Redknappa od początku zaatakowali rywali. Już pierwsze minuty pokazały, że ten mecz nie będzie łatwy. W 18. minucie Luka Modrić podał w pole karne do Rafaela van der Vaarta, który w sytuacji sam na sam lewą nogą posłał piłkę do siatki obok bramkarza Luki Castellazziego. Piłkarze gospodarzy chcieli pójść za ciosem i siedem minut później byli bliscy zdobycia drugiego gola. Z lewej strony wrzucał Gareth Bale, a Peter Crouch uderzeniem z woleja z kilku metrów nie trafił w bramkę. Odpowiedzią Interu była akcja Biabianego, którego powstrzymał CUdicini.

Dużo "wiatru" na lewym skrzydle robił Gareth Bale. Zdecydowanie najlepszy dziś na boisku piłkarz ośmieszał na lewej stronie Maicona i innych naszych defensorów swoimi dynamicznymi rajdami. W 37. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Van der Vaart. Holenderski pomocnik uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Do remisu mógł doprowadzić Wesley Sneijder. Strzał gwiazdy Interu z 16 metrów pewnie obronił Cudicini. Przed przerwą raz jeszcze Cudicini był lepszy od Sneijdera ładnie przenosząc piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z rzutu wolnego.

Po zmianie stron gra się nie zmieniła. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Bliski gola był Bale, który koślawą przewrotką mógł podwyższyć na 2-0. Po godzinie gry gospodarze wyszli z kontrą, a kapitalnie lewym skrzydłem z piłką pobiegł Bale. Reprezentant Walii mocno dośrodkował wzdłuż bramki i Crouch z czterech metrów nie miał problemu z wpakowaniem piłki do bramki.

Bramka ta pobudziła nieco Inter, lecz świetnie w bramce spisywał się wspominany wcześniej Cudicini, który najpierw obronił strzał zza pola karnego Samuela Eto’o, a następnie odprowadził piłkę wzrokiem, gdy ta mijała jego bramkę po groźnym uderzeniu z ostrego kąta rezerwowego Diego Milito. W 80. udało się nam uzyskać kontaktową bramkę. Eto’o otrzymał piłkę w polu karnym od Sneijdera, zszedł do środka i pięknym uderzeniem prawą nogą w dolny róg bramki dał nieco nadziei kibicom Interu. Nerazzurri w końcówce zaryzykowali i to spowodowało kolejną kontrę w wykonaniu Bale'a, który poradził sobie z Lucio i dograł Pavluchence, który ustalił wynik meczu na 3-1.

W kolejnym meczu Inter zmierzy się z FC Twente na własnym terenie.

TOTTENHAM-INTER 3-1
strzelcy: 18' Van der Vaart, 16' st Crouch, 35' st Eto'o, 44' st Pavlyuchenko

Tottenham: 23 Cudicini; 2 Hutton, 4 Kaboul, 13 Gallas, 32 Assou-Ekotto; 7 Lennon (40' st 12 Palacios), 6 Huddlestone, 14 Modric, 3 Bale; 11 Van Der Vaart (1' st 8 Jenas); 15 Crouch (31' st 9 Pavlyuchenko).

pozostali na ławce: 37 Pletikosa, 10 Keane, 19 Bassong, 21 Kranicar.
trener: Harry Redknapp.

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 11 Muntari (8' st 40 Nwankwo); 88 Biabiany (19' st 29 Coutinho), 10 Sneijder, 27 Pandev (26' st 22 Milito); 9 Eto'o.

pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 39 Santon.

trener: Rafael Benitez.

sędzia: Viktor Kassai (Ung).

kartki: 36' Samuel, 39' Hutton, 6' st Chivu, 27' st Jenas, 41' st Lucio, 47' st Modric.