Werder 3-0 Inter

7 grudnia 2010 | 21:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Klęska. Tak w jednym słowie można opisać wtorkowy mecz Ligi Mistrzów przeciwko Werderowi Brema, najgorszej drużynie grupy A. Niemiecka ekipa ograła bez problemu Inter 3-0 i honorowo pożegnał się z rozgrywkami. Inter do Bremy jechał walczyć o pierwsze miejsce, przegrana i jednoczesny remis Tottenhamu oznacza, że Inter awansował ale z drugiego miejsca.

Tego wieczoru piłkarze nie mieli najlepszych warunków do gry, lecz w porównaniu do tych jakie panowały w Poznaniu podczas meczu Lecha z Juventusem brakowało bardzo dużo. Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Po ładnym podaniu Aarona Hunta, Hugo Almeida przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał. Paolo Orlandoni, który dostał szanse gry od pierwszej minuty zdołał jednak końcami palców obronić uderzenie z woleja reprezentanta Portugalii. Chwilę później Hunt bliski był gola, lecz piłka po jego strzale odbiła się od Cambiasso, który tego dnia zagrał jako obrońca.

Tuż przed przerwą Werder wyszedł na prowadzenie. Po wrzutce z rogu najwyżej wyskoczył Prödl. Po strzale głową Austriaka futbolówka odbiła się jeszcze od Ivána Córdoby i wylądowała w siatce.

Druga połowa rozppoczęła się źle dla Interu. Hugo Almeida otrzymał piłkę na lewym skrzydle, wrzucił na bliższy słupek do Arnautovicia, który podwyższył prowadzenie uderzeniem z powietrza. 21-letni napastnik był w poprzednim sezonie w kadrze Interu i chwilę po golu był bliski strzelenia następnej bramki, lecz uderzał niecelnie.

Inter w bardzo młodym składzie bardzo mało atakował, ale miał znakomitą sytuację, aby odrobić część strat. Goran Pandev trafił w słupek, a Cambiasso dobił piłkę obok bramki. Niedługo potem ponownie Pandev uderzał, lecz dobrze bronił Wiese.

W obramowanie bramki trafili Per Mertesacker i Hunt. Wynik spotkania ustalił Pizarro płaskim strzałem pokonując Orlandoniego i mecz zakończył się wynikiem 3-0. Inter zagrał żenująco słabo osiągając słaby wynik. Zasłużoną porażką kończymy więc obecny rok w pucharach i czekamy na losowanie rywala w kolejnej rundzie.

WERDER BREMA 3-0 INTER
strzelcy: 38' Prodl, 49' Arnautovic, 88' Pizarro

Werder Bremen: 1 Wiese; 3 Pasanen (16 Silvestre 84'), 15 Prodl, 29 Mertesacker, 8 Fritz; 22 Frings, 41 Schmidt; 7 Arnautovic, 14 Hunt, 10 Marin; 23 Hugo Almeida (24 Pizarro 75').

pozostali na ławce: 21 Mielitz, 18 Kroos, 19 Wagner, 20 Jensen, 44 Bargfrede.
Allenatore: Thomas Schaaf.

Inter: 21 Orlandoni; 4 Zanetti (57 Natalino 54'), 2 Cordoba, 19 Cambiasso, 34 Biraghi; 39 Santon (88 Biabiany 50'), 8 Thiago Motta (17 Mariga 76'), 40 Nwankwo, 11 Muntari; 27 Pandev, 9 Eto'o.

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 92 Gallinetta, 48 Crisetig, 54 Dell'Agnello.
trener: Rafael Benitez.