Roma na kolanach!

29 września 2007 | 20:26 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan w przekonującym stylu pokonał wicemistrza Włoch, AS Romę 4-1. Choć wynik nie do końca odzwierciedla przewagę Interu w tym meczu, wszyscy kibice Nerazzurrich mogą jednak kłaść się spać w iście szampańskich nastrojach. Po golach Zlatana Ibrahimovicia, Hernana Crespo, Julio Cruza oraz Ivana Cordoby Czarno-Niebiescyi wywożą z Rzymu 3 punkty, obejmując samodzielnie fotel lidera Serie A.

Pierwszą bramkę w meczu z Romą zdobył z rzutu karnego Ibrahimović. Po jego główce piłka pewnie zmierzała do siatki, jednak zawodnik gospodarzy, Ludovic Giuly postanowił odbić ją rękoma i tym samym sprokurował jedenastkę. Sędzia wyrzucił Francuza z boiska, a chwilę potem duża grupa kibiców Interu cieszyła się po 7 już golu Ibrahimovicia w tym sezonie. Po czerwonej kartce w pierszej połowie nie działo się nic co przykuło by większą uwagę, Inter spokojnie utrzymywał się przy piłce, a obie drużyny wyczekiwały gwizdka kończącego pierwszą część gry.

Druga połowa rozpoczęła się od kontuzji Ibrahimovicia, który musiał opuścić murawę po starciu z Juanem. W 51 minucie na boisko weszli Crespo i Cruz. Wydawało by sie, że Inter nadal będzie panował na placu gry. W 53 minucie bramkę po błędzie Maxwella zdobył Simone Perrotta. Inter ruszył do ataku. Znakomitym uderzeniem popisał się Esteban Cambiasso. Piłka odbiła się od słupka a wspaniałym wolejem popisał się Hernan Crespo i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 2:1. Jednak Inter nie spoczął na laurach. Figo podał do Julio Cruza, który płakim uderzeniem lewą nogą strzelił bramkę. Po tym golu jedną groźną akcję przeprowadził lider zespołu Francesco Totti. Jego uderzenie wylądowało jednak obok bramki. Gracze Roberto Manciniego dalej próbowali zdobyć bramkę. I doszło do tego. Dośrodkowanie Figo i bramka Ivana Cordoby. Później niewiele działo się już na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Interu.

Roma 1-4 Inter (HT: 0-1)
Bramki: 29’Ibrahimovic(pen), 53’Perrotta, 57’Crespo, 60’Cruz, 69’ Cordoba

Roma: 32 Doni; 2 Panucci (3 Cicinho 69), 5 Mexes, 4 Juan, 22 Tonetto; 16 De Rossi, 7 Pizarro; 14 Giuly, 20 Perrotta, 30 Mancini (9 Vucinic 69); 10 Totti (18 Esposito 76).
Ławka: 1 Curci, 21 Ferrari, 29, Barusso, 33 Brighi.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 5 Stankovic, 15 Dacourt (18 Crespo 51), 19 Cambiasso; 7 Figo (30 Pelé 77), 8 Ibrahimovic (9 Cruz 51), 31 Cesar.
Ławka: 1 Toldo, 10 Adriano, 21 Solari, 29 Suazo.

Żółte Kartki: Samuel 45, Pizarro 73.
Czerwone Kartki: Giuly 28.