Inter 3-2 Palermo!!! Pazza Inter!

30 stycznia 2011 | 14:41 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Świadkami szalonego meczu byli kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na Giuseppe Meazza. Inter Mediolan podejmował silny zespół Palermo. Piłkarze z Sycylii jeszcze nigdy dotąd nie wygrali z Interem w Mediolanie. I tym razem się to nie udało. Inter zwyciężył 3-2 po dwóch trafieniach Pazziniego oraz Eto'o z karnego, choć wcześniej przegrywał po trafieniach Miccoliego i Nocerino.

W składzie na to spotkanie niespodziewanie pojawił się Julio Cesar. Podstawowy bramkarz Interu powrócił do bramki po długiej przerwie, kiedy to zastępować go musiał Luca Castelazzi. Oprócz niego szansę gry od początku otrzymał Diego Milito u boku Samuela Eto'o oraz powracający po urazie pomocnik Coutinho. Średnią wiekową oprócz wspomnianego wirtuoza z Brazylii obniżać mieli Ranocchia i Santon w obronie.

Pierwsze minuty meczu należały jednak do gości. Przyjezdni bez kompleksów zabrali się do roboty a prym w ataku "różowych" wiódł Miccoli wraz z Pastore. Oczy wielu kibiców skierowane były szczególnie na tego drugiego, którego talent porównuje się do najlepszych piłkarzy świata. Już w piątej minucie meczu było 0-1 dla gości. Błąd Santona na lewej flance wykorzystał Cassani, który ładnym podaniem obsłużył bezbłędnego Miccoliego. Stracony gol na początku nie podłamał Interu, który ruszył do ataku. Przez całą pierwszą połowę Inter mocno atakował, lecz ataki te były dzielnie rozbijane przez defensywę gości i ich świetnie dysponowanego bramkarza. Inter oddawał wiele strzałów, uzyskał mnóstwo rzutów rożnych, lecz na tablicy wyników nic się nie zmieniało. Goście coraz odgryzali się groźnymi kontrami, po których często problemy mieli obrońcy Interu. W 36 minucie na domiar złego w polu karnym ograny został Maicon i Nocerino płaskim silnym strzałem podwyższył na 2-0. W końcówce pierwszej połowy mogło być już po meczu, lecz Pastore w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się dwóch debiutantów. Szansę gry otrzymał Pazzini, który zmienił nieogranego po kontuzji Coutinho oraz Kharja , który zmienił Santona. Miejsce Santona na lewej obronie zajął Zanetti, a Kharja operować miał w środku pola. Przejście kapitana Interu do obrony uszczelniło blok defensywny, a warto dodać, że tradycyjnie w takich momentach Zanetti był pierwszym, który mobilizował swoich kolegów do lepszej gry i wiary w odwrócenie losów meczu. Tak się jednak nie działo a co więcej goście otrzymali rzut karny. W polu szesnastki faulował Motta i sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Do piłki podszedł Pastore, bowiem nominalny wykonawca jedenastek - Miccoli, chwilę wcześniej opuścił murawę. Argentyńczyk uderzył bez przekonania, za to przekonany o swoich umiejętnościach był Julio Cesar, który fantastycznie obronił jego strzał. Był to kluczowy moment meczu i niedługo potem stało się coś niesamowitego.

W 57. minucie w pole karne dograł Kharja, piłkę plecami do bramki przejął Pazzini, w swoim stylu obrócił się i umieścił piłkę w siatce. Radość piłkarza i kibiców na trybunach była ogromna. Inter strzelił kontaktową bramkę i z minuty na minutę przewaga rosła. W 73 minucie po faulu na Lucio, do rzutu wolnego podszedł Maicon. Brazylijczyk fantastycznie dośrodkował z wolnego z prawej strony boiska a do piłki genialnie wyskoczył Pazzini i głową umieścił piłkę w siatce dając Interowi remis. Nie minęły 3 minuty a kolejny raz z piłką w polu karnym znalazł się Pazzini i tym razem po faulu na nim sędzia podyktował karnego dla Interu. Do piłki podszedł Eto'o i ze stoickim spokojem dał Interowi bramkę dającą prowadzenie. Po tym ciosie goście już się nie podnieśli i mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Był to mecz prowadzony w niezwykłym tempie, spotkanie które Inter wygrał dzięki swojemu charakterowi i woli walki oraz indywidualnym umiejętnościom poszczególnych piłkarzy. Był to mecz, który zostanie zapamiętany na długo.

Inter-Palermo 3-2
strzelcy: 5 Miccoli, 36 Nocerino, 57 and 73 Pazzini, 76 Eto'o (pen)

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 39 Santon (14 Kharja, 46); 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (20 Obi, 80); 29 Coutinho (7 Pazzini, 46); 22 Milito, 9 Eto'o
pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 23 Materazzi, 27 Pandev, 57 Natalino
trener: Leonardo

Palermo: 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Nunoz, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 8 Migliaccio, 21 Bacinovic, 23 Nocerino; 72 Ilicic, 27 Pastore; 10 Miccoli (4 Kasami, 61)

pozostali na ławce: 28 Benussi, 11 Liverani, 13 Nappello, 36 Darmian, 66 Andelkovic, 77 Kurtic
trener: Delio Rossi

sędzia: Nicola 14li (Bologna)

kartki: 32 Bacinovic, 55 Sirigu, 63 Thiago Motta, 75 Munoz, 76 Eto'o, 90 Kharja.