Bari 0-3 Inter

3 lutego 2011 | 20:11 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Komplet punktów przywieźli z Bari do Mediolanu piłkarze Leonardo. Nerazzurri pokonali ostatnią ekipę Serie A wynikiem 0-3 a bramki zdobywali kolejno Kharja, Pazzini oraz Sneijder. Wynik spotkania może być nieco mylący, ponieważ Interowi nie było łatwo. W pierwszej połowie gra nie wyglądała najlepiej, gospodarze grali dobrze, a fantastyczną obroną strzału Almirona - Julio Cesar uratował Interowi czyste konto, które zachował aż do końca meczu.

W drugiej połowie gra ze strony Mistrzów Włoch się ożywiła, na boisku pojawił się Sneijder, który wniósł sporo do gry a efektem tego był gol Kharji zdobyty w 70 minucie spotkania. To debiutancki gol Marokańczyka, który uderzył płasko w polu karnym po ładnej akcji z Samuelem Eto'o. W doliczonym czasie gry po kontrach do siatki trafił jeszcze Pazzini oraz Sneijder.

Zwycięstwo zbliżyło Inter na 7 punktów do Milanu, a w zanadrzu jest jeszcze jeden zaległy mecz. W niedzielę Inter zagra na Giuseppe Meazza z AS Romą.

strzelcy: 70 Kharja, 90+4 Pazzini, 90+6 Sneijder

Bari: 1 Gillet; 5 Masiello A., 52 Glik (7 Rivas, 90+3), 33 Rossi, 21 Parisi; 8 Donati, 4 Almiron, 14 Gazzi; 27 Bentivoglio; 71 Rudolf (22 Huseklepp, 69), 89 Okaka.
pozostali na ławce: 25 Padelli, 3 Codrea, 24 Kopunek, 32 Romero, 84 Raggi.
trener: Giampiero Ventura.

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 14 Kharja; 7 Pazzini, 22 Milito (10 Sneijder, 61), 9 Eto'o (19 Cambiasso, 88).
pozostali na ławce: 21 Orlandoni,, 20 Obi, 27 Pandev, 29 Coutinho, 55 Nagatomo.
trener: Leonardo.

sędzia: Andrea Romeo (Verona)
kartki: 9 Ranocchia, 23 Bentivoglio, 43 Glik, 48 Thiago Motta, 76 Materazzi, 88 Eto'o.