Inter pokonuje Cesenę 2-1

29 kwietnia 2012 | 14:24 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje2 min. czytania

Zgodnie z przewidywaniami Nerazzurri wypunktowali na własnym stadionie outsidera ligi, zespół Mario Beretty 2-1. Mimo przewagi gospodarzy na murawie, to goście pierwsi strzelili bramkę, przez co napluli bardziej utytułowanemu rywalowi trochę krwi. Gola otwierającego wynik meczu zdobył Luca Ceccarelli. Inter odpowiedział dwoma trafieniami, najpierw Obiego, a w 72. minucie Mauro Zarate.

Miejscowi stworzyli wprawdzie nieco więcej okazji strzeleckich i częściej od rywali byli w posiadaniu piłki, ale autorem pierwszej bramki okazał się piłkarz grający na co dzień w barwach zdegradowej do Serie B Ceseny. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 57. minucie strzałem z okolic 16. metra popisał się obrońca Luca Ceccarelli. Piłka nieszczęśliwie odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Interu, przez co zmyliła stojącego między słupkami doświadczonego Lucę Castellazziego.

Kilka minut później był już remis. Co ciekawe znów za sprawą rykoszetu, bowiem przy strzale Joela Obiego piłki dotknął środkowy obrońca przyjezdnych Szwajcar Von Bergen. Antonioli podobnie jak chwilę wcześniej jego nieco młodszy rodak był bezradny.

Wynik meczu ustalił w 72. minucie Mauro Zarate, Argentyńczyk, który parę chwil wcześniej zmienił Alvareza. 24-latek wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z prawego skrzydła Fredy'ego Guarina i koniec końców to Inter mógł cieszyć się z trzech punktów.

Po tym zwycięstwie podopieczni Stramaccioniego znajdują się na piątym miejscu z 55 punktami w swoim dorobku. Warto podkreślić, że tyle samo ma też okupujące trzecią lokatę Napoli. Czwarte miejsce należy do Lazio, które także ma tyle oczek, jednakże i jeden mecz rozegrany mniej.

INTER 2-1 CESENA (HT: 0-0)

Strzelcy: Ceccarelli 57, Obi 59, Zarate 72.

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 14 Guarin, 19 Cambiasso; 20 Obi; 11 Alvarez (Zarate 66), 10 Sneijder (Poli 80); 7 Pazzini (Milito 60).

Pozostali: 21 Orlandoni, 2 Cordoba, 37 Faraoni, 9 Forlan.

Trener: Andrea Stramaccioni.

Cesena: 1 Antonioli; 77 Ceccarelli (Djokovic 85), 28 Benalouane, 25 Von Bergen, 2 Rodriguez, 16 Comotto (Martinho 65); 7 Santana, 5 Guana, 18 Parolo; 10 Mutu (Lolli 75), 9 Iaquinta.

Pozostali: 88 Ravaglia, 13 Rossi, 17 Malonga, 24 Arrigoni.

Trener: Mario Beretta.