Porażka z Lazio

13 maja 2012 | 20:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Porażką 3-1 zakończyło się przed momentem spotkanie Interu z Lazio. Jedyne trafienie dla zespołu Interu zdobył Diego Milito w 45 minucie z rzutu karnego. W drugiej połowie Lazio zagrało jednak dużo lepiej i odniosło zasłużone zwycięstwo pomimo niekorzystnego wyniku do przerwy.

Niestety, Inter nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, nie będzie bowiem mu dane zmierzyć się w eliminacjach do tych rozgrywek a wszystko przez to, że Nerazzurri nie zajęli wymaganego 3. miejsca. Zgodnie z przypuszczeniami, Udinese wygrało swój mecz z Catanią i to ten zespół zagra w eliminacjach Champions League.

Inter Mediolan pojechał do Rzymu walczyć o 3. miejsce w tabeli. To jednak nie zależało jedynie od zespołu Stramaccionego, który musiał wygrać i jednocześnie liczyć na korzystne rozstrzygnięcia na pozostałych na stadionach gdzie swoje mecze rozgrywało Udinese i Napoli.

W pierwszym składzie nie nastąpiło wiele zmian w porównaniu z meczem derbowym, trener postanowił wystawić sprawdzoną jedenastkę. Zabrakło jednak Wesley'a Sneijdera, który jest kontuzjowany i nie został nawet powołany na to spotkanie. Jego miejsce na murawie zajął Andrea Poli a Inter wybiegł na boisko w ustawiniu 4-3-2-1 z Diego Milito na szpicy ataku.

Pierwsze minuty meczu przebiegły spokojnie, ponieważ zespoły nie stwarzały bardzo dobrych sytuacji podbramkowych zakończonych groźnymi strzałami. Mimo to tempo meczu było dobre.

W 26. minucie z dystansu pięknym strzałem popisał się Freddy Guarin, niestety piłke dobrze obronił rezerwowy bramkarz Lazio - Bizzari. 2 minuty później ten sam zawodnik oddał z bliska strzał na bramkę Lazio, tym razem z niewielkiej odległości i ponownie górą był Bizzari.

W 36 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową na bramkę uderzał Milito i gdyby nie fakt, że strzelał niecelnie, byłby gol dla Interu.

W doliczonym czasie gry w polukarnym faulu na Maiconie sędzia przyznał Interowi rzut karny. Do piłki potrzedł Diego Milito i mocnym strzałem przy słupku dał Interowi prowadzenie. Chwilę później mogło być już 2-0, po kolejnej akcji w wykonaniu Diego Milito. W tej sytuacji górą był bramkarz i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Interu.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak druga połowa. Bez polotu i chaotyczna. W 59 minucie do siatki trafił Kozak. Bramka dodała strzydeł gospodarzom. Kilka minut po wyrównaniu Lazio wyszło na prowadzenie. Lucic minął dwóch obrońców Interu,zagrał do Candrevy a ten mocnym strzałem strzelił na 2-1 dla Lazio. Tym samym w przeciągu kilku minut wynik meczu zupełnie się odwrócił.

W końcówce meczu Inter ruszył do ataku i w jednek z akcji Pazzini. trafił w słupek. Na boisku w drugiej połowie pojawiło się dwóch napastników: Giampaolo Pazzini oraz debiutant Samuele Longo znany z występów w Primaverze.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Lazio i Nerazzurri kończą ten słaby sezon porażką, która jednocześnie oznacza zajęcie 6. miejsca.