Hajduk 0-3 Inter

2 sierpnia 2012 | 20:09 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje4 min. czytania

Gładkim zwycięstwem Interu zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Hajdukiem Split. Nerazzurri wygrali 0-3 po golach Sneijdera, Nagatomo i Coutinho.

Inter rozpoczął spotkanie w najmocniejszym składzie, decydując się na zestawienie tzw. "choinki". Z powodu nagłego i niespodziewanego powrotu do Włoch Andrei Ranocchi, parę stoperów utworzył duet Silvestre - Chivu, wspomagany przez dwójkę bocznych obrońców: Jonathana i Nagatomo. Do gry na środku pomocy, 36-letni trener desygnował: Zanettiego, Cambiasso i Guarina, z czego to były piłkarz Realu grał najbliżej linii obrony. Najbardziej wysunięty, co nie powinno dziwić, wyszedł Diego Milito, który miał za plecami rozgrywającego Wesleya Sneijdera, jak również nowo pozyskanego Rodrigo Palacio.

Pierwsza połowa do nudnych nie należała, choć pod bramkami obu drużyn nie działo się za wiele. Mecz był jednak żywy, wyraźnie prowadzony w szybkim tempie. Widać było, iż obie ekipy mają o co walczyć, szczególnie dało się to zauważyć na początku meczu, kiedy piłkarzom Hajduka skutecznie udawało się zamknąć Inter w obrębie własnego pola karnego. Sielanka gospodarzy skończyła się jednak już w 18. minucie, gdy gola otwierającego wynik meczu zaaplikował Wesley Sneijder. Holender pewnie wykorzystał podanie od Diego Milito, myląc szyki obronne miejscowych i pakując piłkę wprost do bramki strzeżonej przez Gorana Blazevica. Mimo spokojnych pierwszych minut w wykonaniu podopiecznych Stramaccioniego, gra mediolańczyków zdawała się rozkręcać z minuty na minutę. Nerazzurri w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, jednak zazwyczaj brakowało im kluczowego ostatniego podania. Nieliczne przebłyski zawodników Miso Krsticevica często zatrzymywały się przed linią szesnastego metra Włochów, albo też bez większych problemów radził sobie z nimi zakupiony z Udinese, bramkarz rodem ze Słowenii. Tuż przed gwizdkiem sędziego, oznajmiającym koniec pierwszej połowy, czarno-niebiescy strzelili drugiego gola. I choć stało się to po uderzeniu Japończyka, Yuto Nagatomo, duże znaczenie miało nieostrożne zachowanie się jednego ze stoperów, który pechowo dotknął piłki, zmieniając jej tor lotu, czym wyraźnie zmylił swojego kolegę z drużyny.

Druga odsłona również układała się pod dyktando przyjezdnych. Mieli oni kilka dogodnych okazji na to, aby po raz trzeci pokonać Blazevica, ale ta sztuka udała im się dopiero na niewiele ponad siedemnaście minut przed końcem. Wcześniej jednak nadarzającą się sytuację podbramkową zmarnował Esteban Cambiasso. Tak jak wspominaliśmy do podwyższenia rezultatu doszło wreszcie w 73. minucie, za sprawą m.in. Philippe Coutinho (zmienił w drugiej części Sneijdera). Brazylijczyk razem z dwójką kolegów przeprowadził wspaniałą akcję na lewym skrzydle, po której precyzyjnym strzałem nie dał bramkarzowi przeciwnika najmniejszych szans. W następnych minutach gra nieco się wyrównała, a nawet to Chorwaci stanęli przed wspaniałą sposobnością do zmniejszenia wyniku. Napastnik Hajduka odebrał piłkę Silvestre w okolicach bramki strzeżonej przez Samira Handanovica, jednak 28-latek wybronił jego uderzenie, po raz kolejny udowadniając, że Inter nie powinien żałować wydanych na niego pieniędzy.

Tak wysoka zaliczka przed reważnem rozgrywanym na Giuseppe Meazza, nie daje niżej notowanemu rywalowi nawet cienia szansy. Dla zawodników Interu gra na własnym stadionie będzie już tylko formalnością, więc bardzo możliwe, że trener zdecyduje się ułożyć wyjściową jedenastkę, opartą w większości na młodych zawodnikach. Czy Mbaye i Longo dostaną od dobrze znanego im trenera pole do popisu? Odpowiedź na to nurtujące pytanie uzyskamy dopiero 9. sierpnia.

Hajduk Split 0-3 Inter (HT: 0-2)
Strzelcy: Snejder 18, Nagatomo 44, Coutinho 73.

Hajduk Split: 1 Blazevic; 6 Vrsajevic, 22 Maloca, 5 Milovic, 17 Jozinovic; 7 Andrijasevic (4 Milic, 54), 14 Radosevic; 11 Oremus (29 Tomas, 77), 18 Caktas, 20 Ozobic (9 Maglica, 46); 13 Vukusic.
Niewykorzystane zmiany: 19 Vugdelida, 16 Lustica, 24 Vukovic, 27 Jonjic.
Trener: Miso Krsticevic.

Inter: 1 Handanovic; 42 Jonathan, 6 Silvestre, 26 Chivu (25 Samuel, 46), 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 14 Guarin; 8 Palacio, 22 Milito (88 Livaja, 76), 10 Sneijder (7 Coutinho, 65).
Niewykorzystane zmiany: 12 Castellazzi, 16 Mudingayi, 24 Benassi, 33 Mbaye.
Trener: Andrea Stramaccioni.