Vaslui - Inter w statystykach

27 sierpnia 2012 | 21:33 Redaktor: Przemysław Filus Kategoria:Publicystyka4 min. czytania

Pierwsze spotkanie rundy play-off w ramach eliminacji do Ligi Europy dobiegło końca, a emocje opadły wraz z końcowym gwizdkiem - czas na suche wnioski. Mecz w Rumunii w pewien sposób zmazał plamę po blamażu na Stadio Giuseppe Meazza. W końcu lepiej wygrać 2-0, niż przegrać 0-2, czyż nie?

Zarówno kibice, piłkarze, jak i trener odetchnęli z ulgą, ponieważ Nerazzurri tym razem nie zawiedli i wygrali ważny mecz, który jest kolejnym krokiem do gry w fazie grupowej Ligi Europy.

Nie obyło się bez polskich akcentów, bowiem w pierwszym składzie FC Vaslui wystąpił Piotr Celeban, a także tych miłych, a nawet bardzo miłych - nasz kapitan Javier Zanetti wystąpił po raz 800 w czarno-niebieskich barwach. To podniosła chwila dla wszystkich kibiców, ponieważ mieć takiego piłkarza w składzie to skarb, dar od niebios.

W tym meczu Inter nie operował tak długo piłką jak dotychczas, bo zaledwie połowę spotkania. Grając choinką (4-3-2-1) przez ten czas wymienili ze sobą 488 podań oddając 20 strzałów.

Luca Castellazzi

Przede wszystkim cieszy czyste konto, chociaż zbyt wiele roboty nie miał. Zatrudniony w dwóch akcjach, wyciągnął się jak struna broniąc podkręcony strzał N'Doye. Zagrał 94 minuty.

Podania: 18/22 (Celność 81%)
Interwencje: 2
Ocena: 8

Maicon

Wiele strat, wiele nieprzemyślanych zagrań... Często spowalniał grę na prawej flance. Przeciętny występ, widać brak bodźców do lepszej gry. Być może zmiana klubu wyjdzie mu na dobre? Zagrał 94 minuty.

Matias Silvestre

Dobry występ Argentyńczyka. Słabym punktem jego gry w tym meczu były wyprowadzane przez niego długie piłki, często niecelne. Pod tym względem przypominał Marco Materazzi'ego, który także wybierał tego typu zagrania. Zagrał 94 minuty.

Podania: 41/46 (Celność 89%)
Przechwyty: 13
Fauli: 2
Ocena: 6

Dobry występ, szczególnie w pierwszej połowie, natomiast po przerwie Włoch zaczął się nieco sypać. W 70 minucie meczu jedna z jego interwencji mogła zakończyć się tragicznie dla Nerazzurrich. Zagrał 94 minuty.

Javier Zanetti

Wzorowy, jubileuszowy występ Il Capitano. Rozpoczął mecz na lewej stronie, a potem przeniósł się na środek pomocy. Dobrze w defensywie, mądrze w rozegraniu, naprawdę nie ma się do czego przyczepić... Zagrał 94 minuty.

Podania: 39/40 (Celność 97%)
Przechwyty: 11
Faulowany: 1
Ocena: 8

Esteban Cambiasso

Dobry mecz ukoronowany zdobyciem gola. Bardziej aktywny w odbiorze niż ostatnio, co z pewnością cieszy. Zagrał 94 minuty.

Podania: 56/68 (Celność 82%)
Strzały: 1/2 (Celność 50%)
Ocena: 7

Bardzo aktywny w odbiorze, jeden z nich zapoczątkował akcję bramkową. Kolejny bardzo dobry występ Kolumbijczyka. Zagrał 94 minuty.

Podania: 58/70 (Celność 82%)
Strzały 3/6 (Celność 50%)
Straty: 2
Fauli: 2
Ocena: 7

Gabi Mudingayi

Nie pograł zbyt długo, a szkoda. Z gry wyeliminował go uraz, jednak do tego czasu Belg grał solidnie. Zagrał 21 minut.

Podania: 16/17 (Celność 94%)
Przechwyty: 2
Fauli: 1
Ocena: 6

Dobre zawody w wykonaniu byłego piłkarza Genoi. Na pochwałę zasługuje gol zdobyty z dosyć trudnej pozycji po szybkim kontrataku. Zagrał 94 minuty.

Wesley Sneijder

Asystował przy golu Palacio. Widać jego zaangażowanie, widocznie czuje na barkach zaufanie trenera oraz odpowiedzialność za wynik. Zagrał 82 minuty.

Podania: 47/57 (Celność 82%)
Strzały: 1/3 (Celność 33%)
Straty: 2
Ocena: 8

Diego Milito

Kolejny mecz bez gola, ósmy mecz z rzędu. Czy Il Principe w końcu przełamię swoją strzelecką niemoc? Zagrał 72 minuty.

Podania: 28/31 (Celność 90%)
Strzały: 0/1 (Celność 0%)
Straty: 1
Ocena: 5

Zmiennicy:

Dobry występ Samuraja, jednak bez fajerwerków. Zagrał 73 minuty.

Podania: 41/44 (Celność 93%)
Przechwyty: 8
Straty: 1
Ocena: 7

Philippe Coutinho

Zdążył postraszyć bramkarza rywali, jednak strzały Brazylijczyka nie były zbyt mocne... Zagrał 22 minuty.

Podania: 3/5 (Celność 60%)
Straty: 1
Fauli: 2
Ocena: 6

Niczym nie zachwycił, niczego nie popsuł, w końcu zagrał tylko 13 minut.

Podania: 8/9 (Celność 88%)
Przechwyty: 1
Straty: 1
Ocena: 6

To było ważne zwycięstwo, a doświadczenie zdobyte w poprzedniej rundzie, kiedy przeciwnikiem był Hajduk Split, nauczyło nas, że nie wolno traktować żadnej z międzynarodowych rozgrywek zbyt lekko. To dlatego byliśmy bardzo skupieni - powiedział Andrea Stramaccioni po meczu. Włoch bardzo dobrze prawi, wyciąga wnioski z porażek i błędów. Trafił nam się bardzo mądry człowiek, nic dziwnego, że Moratti dał mu nieco więcej zaufania niż jego poprzednikom.

Podania: 488/567 (Celność 86%)