Roma 1 - 1 Inter

20 stycznia 2013 | 20:24 Redaktor: FReeFonix Kategoria:Relacje2 min. czytania

Bitwa na Stadio Olimpico z Romą zakończyła się remisem 1-1. To pierwszy z trzech meczów pomiędzy Interem a Romą, które zostały do rozegrania w tym sezonie.

Raport meczowy i oceny piłkarzy -kliknij

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22 minucie, kiedy sędzia podyktował karnego po wślizgu Ranocchii. Jedenastkę na bramkę zamienił Francesco Totti.

Po zdobyciu gola, piłkarze Zemana nadal naciskali na Inter, jednak Nerazzurri powoli odzyskiwali pole gry i w doliczonym czasie do pierwszej połowy wyrównali. Bramka padła głównie dzięki Guarinowi, który najpierw uderzył na bramkę zza pola karnego, nastęnie przejął odbitą piłkę, wbiegł z nią głębiej w pole karne i odegrał do Palacio, który będąc w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu , jedynie dostawił nogę, a piłka znalazła się w siatce bramkarza Romy.

Druga połowa nie dostarczyła wielu wrażeń, choć na jej początku, znakomitą okazję do gola miał Osvaldo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a w środę dojdzie do kolejnego meczu obydwu drużyn w półfinale Pucharu Włoch.

Roma 1-1 Inter (HT: 1-1)
Strzelcy: Totti 22 (pen), Palacio 46.

Roma: 13 Goicoechea; 23 Piris, 3 Marquinhos, 5 Castan, 42 Balzaretti; 48 Florenzi (Perrotta 68), 16 De Rossi (Tachtsidis 46), 4 Bradley; 8 Lamela, 9 Osvaldo, 10 Totti (Destro 81).

pozostali na ławce: 24 Stekelenburg, 1 Lobont, 7 Marquinho, 11 Taddei, 15 Pjanic, 27 Dodô, 29 Burdisso.
trener: Zdenek Zeman.

Inter: 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan Jesus; 55 Nagatomo (Obi 57), 4 Zanetti, 21 Gargano (Mudingayi 84), 31 Pereira; 14 Guarin; 8 Palacio, 88 Livaja (Rocchi 73).

pozostali na ławce: 27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 17 Mariga, 19 Cambiasso, 24 Benassi, 41 Duncan, 42 Jonathan, 82 Bessa.
trener: Andrea Stramaccioni.

sędzia: Daniele Orsato (Schio).

kartki: Lamela 23, Ranocchia 21, Osvaldo 42, De Rossi 44, Pereira 50, Chivu 63, Juan 76 Jesus, Handanovic 78, Rocchi 90.