Inter pokonał u siebie Chievo 3-1!

10 lutego 2013 | 20:03 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Antonio Cassano, Andrea Ranocchia, Diego Milito. Tych trzech zawodników wpisało się dziś na listę strzelców w wygranym przed własną publicznością meczu przeciwko Chievo Verona. Nerazzurri przerwali złą passę i w końcu wywalczyli trzy punkty. Dzięki zwycięstwu Inter odrobił 2 punkty do Lazio i Napoli, a także zyskał przewagę w takim samym stosunku nad Milanem. Kryzys minął?

Raport meczowy i oceny piłkarzy

Przed meczem wyszło na jaw, że kontuzji na treningu doznał Mateo Kovavić, dlatego młody Chorwat na debiut przed mediolańską publiką będzie musiał jeszcze poczekać. Na szczęście uraz jest lekki. Zabrakło również Guarina, który musiał pauzować za żółte kartki.

Nim kibice zdążyli dobrze rozsiąść na trybunach, było już 1-0 dla Interu. W roli głównej wystąpił Antonio Cassano. Włoch w ostatnim czasie nie trafiał do siatki, a w niedawnym wywiadzie po meczu ze Sieną kajał się mówiąc, że wszyscy powinni dać z siebie więcej.. i dał Interowi prowadzenie uderzając przy krótkim słupku po zamieszaniu w polu karnym gości.

Przyjezdni 20 minut później zdołali odpowiedzieć golem, który był z serii tych, które paść nie powinny, gdyby obrońcy zachowali się tak jak należy. Nie pilnowany w polu karnym Rigoni strzałem głową pokonał Handanovića. Z remisu zespół Chievo nie mógł jednak cieszyć się długo, gdyż 5 minut później do siatki trafił Andrea Ranocchia. Wysoki stoper wykorzystał dogranie Cassano z rzutu rożnego i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Przed zakończeniem pierwszej połowy na 3-1 mógł podwyższyć Walter Gargano, jednak ostatecznie do przerwy 2-1.

Po zmianie stron Inter zdecydowanie dominował i przeważał. W bramce dobrze spisywał się bramkarz gości. Nie udało mu się jednak powstrzymać Diego Milito w 50 minucie meczu, kiedy otrzymawszy podanie od Cambiasso w polu karnym przejął piłkę i zrobił to co potrafi najlepiej - umieścił ją w siatce.

Ważnym wydarzeniem meczu był powrót na boisko Serba - Dejana Stankovića. Pomocnik nie grał od maja 2012 roku. Kibice przywitali go brawami, a ten przywitał się z nimi w swoim stylu - otrzymał żółtą kartkę.

Inter do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisku i mógł wygrać wyżej, lecz szanse zmarnowali Alvarez oraz Palacio. Niedzielny mecz był miłą odmianą od ostatnich pojedynków w których gra Interu była ciężka do oglądania. Teraz Nerazzurich czeka mecz w Lidze Europy przeciwko Cluj.

Inter 3-1 Chievo Verona
Strzelcy: Cassano 2, Rigoni 21, Ranocchia 26, Milito 50.

Inter: 1 Handanovic; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso (Stankovic 76), 17 Kuzmanovic (Schelotto 83), 21 Gargano; 8 Palacio, 22 Milito (Alvarez 65), 99 Cassano.
Pozostali na ławce: 27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 7 Schelotto, 18 Rocchi, 31 Pereira, 42 Jonathan.
Trener: Andrea Stramaccioni.

Chievo Verona: 1 Puggioni; 7 Seymour (Luciano 70), 3 Andreolli, 2 Dainelli, 51 Acerbi, 13 Jokic; 14 Cofie (Spyropoulos 64), 16 Rigoni, 56 Hetemaj; 43 Paloschi (Pellissier 76), 77 Thereau.
Pozostali na ławce: 18 Squizzi, 88 Ujkani, 12 Cesar, 17 Sampirisi, 21 Frey, 25 Vacek, 26 Farkas, 27 Hauche, 33 Papp.
Trener: Eugenio Corini.