2002-2003

Sezon: 2002-2003
Pozycja w lidze na koniec: 2
Trenerzy: Cuper   
Prezydent: Massimo Moratti

Pomimo druzgocącej porażki w ostatniej kolejce, Hector Cuper otrzymał szansę pozostania na kolejny sezon. Latem w Korei i Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata na których zwyciężyła drużyna Brazylii. Najlepszym strzelcem i piłkarzem turnieju był Ronaldo. Liczne kontuzje i długie tygodnie rehabilitacji w Pinetinie i brazylijskich plażach dały ofpowiednie efekty. Niestety będącego w formie Brazylijczyka zapragnął Real Madryt i "Il Fenomeno" opuścił Inter. Po latach okazało się, że przyczyną odejścia był konflikt na lini Cuper - Ronaldo. Brazylijczyk miał pójść na rozmowę do Massimo Morattiego stawiając ultimatum pod nazwą "albo ja, albo Cuper" i Prezydent Interu postanowił skorzystać z oferty Realu.

W zamian za Brazylijczyka Interowi w ostatnich minutach okienka transferowego udało się pozyskać Hernana Crespo. Innym zawodnikiem, który miał strzelać bramki był młodziutki gracz Primavery - Obafemi Martins. Brazylijczyk Adriano, który przybył do klubu przed sezonem został wypożyczony do Fiorentiny. W styczniu 2003 roku Inter pozyskał jeszcze jednego napastnika, był nim znany z występów w Fiorentinie: Gabriel Batistuta.

Nerazzurri pod wodzą Cupera walczyli dzielnie, choć pod koniec sezonu coś się zacięło i zgubili sporo punktów. Mistrzostwo zdobył Juventus, Inter został vice-mistrzem. W Lidze Mistrzów Nerazzurri dotarli daleko, odpadli dopiero w półfinale po dwóch zremisowanych meczach z Milanem. Było tak blisko wymarzonego finału, ale się nie udało. W pamięci pozostaną zdjęcia zapłakanego Ivana Cordoby i Javiera Zanettiego.

Reklama