2001-2002

Sezon: 2001-2002
Pozycja w lidze na koniec: 3
Trenerzy: Cuper   
Prezydent: Massimo Moratti

Nowym trenerem został Hector Raul Cuper. Argentyńczyk przyszedł do Interu po sukcesach jakie odnosił w hiszpańskiej Valencii. Latem tradycyjnie do klubu dołączyło wielu nowych piłkarzy jak np: Toldo, Materazi, Conceicao, Emre, Gresko, Guly, Okan Buruk, Adriano czy Kallon. Nerazzurri pod jego wodzą zajęli 3. miejsce w tabeli, w Pucharze UEFA dotarli do półfinału, gdzie odpadli po dwumeczu z Feyenordem Rotterdam. Wcześniej wyeliminowali Valencię po niesamowitym meczu na Mestalla, kiedy to Inter w heroiczny sposób zwyciężył 1-0 grając w 10 bez nominalnego bramkarza w bramce, którego zastąpił Francisco Farinos. W drodze do półfinału Inter grał przeciwko Wiśle Kraków z którą wygrał 2-0 w Trieście (z powodu kary nałożonej przez UEFA na Inter) i przegrał 0-1 w Krakowie.

W listopadzie 2011 roku niezapomniany piłkarz Giacinto Facchetti został mianowany na stanowisko Vice - prezydenta klubu.

Walka o Mistrzostwo Włoch toczyła się do ostatniej kolejki. Interowi wystarczył remis w ostatnim meczu z Lazio na wyjeździe. 5 maja 2002 roku zostanie jednak zapamiętany jako tragiczny dzień w historii Interu. Po porażce 4-2 Inter zamiast świętowania Mistrzostwa, oczekiwanego od pamiętnego sezonu 1988-1989 musiał obejść się smakiem i spadł ostatecznie na trzecią lokatę. W pamięci kibiców pozostaną obrazki bezradnych piłkarzy Interu i Ronaldo, który schodząc z boiska miał w łzy w oczach, by całkowicie rozpłakać się gdy już usiadł na ławce. Szok i niedowierzanie to najkrótsze sformułowanie tego co czuli tego dnia wszyscy sympatycy Interu.

Reklama