2004-2005

Sezon: 2004-2005
Pozycja w lidze na koniec: 3
Trofea:
Trenerzy: Mancini   
Prezydent: Giacinto Facchetti

Pierwszą poważną decyzją Giacinto Facchettiego było zatrudnienie nowego trenera - Roberto Manciniego. Włoch nie miał dużego doświadczeniu w pracy trenerskiej, ale Facchettiego przekonywało to co wykonał on podczas swojej pracy w Fiorentinie i Lazio. Ze sobą do Interu wziął Sinisę Mihajlovića. Klub nie dokonał tego lata dużych transferów, największym wzmocnieniem był Juan Sebastian Veron i Esteban Cambiasso. Na grę liczył też Edgar Davids, ale znany z występów w Ajaxie, Juventusie i Barcelonie Holender nie potrafił przekonać do siebie Manciniego i ten na niego nie stawiał.

Inter w lidze zajął 3. miejsce, w Lidze Mistrzów odpadł ponownie po dwumeczu z Milanem. Tym razem jednak piłkarze Rossonerich byli zdecydowanie lepsi od Interu. Mecz zakończył się skandalem, ze względu na zachowanie kibiców Interu w rewanżu, gdy w pewym momencie zaczęli rzucać na murawę race i sędzia przerwał mecz. Spotkanie zakończyło się walkowerem 3-0 dla Milanu a na Inter nałożono surową karę.

Co się nie udało w lidze i Lidze Mistrzów udało się w Pucharze Włoch. Znany ze zdobywania tego trofeum Mancini (wielokrotny zdobywca Coppa Italia jako piłkarz i trener) dokonał tego także z Interem pokonując w finale AS Romę. Wygrana w tym meczu była początkiem serii triumfów Interu we Włoszech i Europie.

Reklama