2003-2004

Sezon: 2003-2004
Pozycja w lidze na koniec: 4
Trenerzy: Cuper   Verdelli   Zaccheroni   
Prezydent: Massimo Moratti

Podczas letniego okienka transferowego do klubu przybyli m.in. Cruz, utalentowany pomocnik Ajaxu Amsterdam Andy Van der Meyde, Kily Gonzalez, Fabio Cannavaro czy Jereme Brechet z Lyonu. Inter w kolejnym sezonie nie zbliżył się do tytułu, w dodatku już po 5. kolejce zwolniony został Hector Cuper. Argentyńczyk przegrał Derby 1-3 co zdenerwowało Massimo Morattiego na tyle, że postanowił go zwolnić. Nowym trenerem na jeden mecz został Corrado Verdelli, niedługo potem zastąpił go Alberto Zaccheroni, który był zdeklarowanym kibicem Interu, pomimo tego iż to właśnie z nim na ławce w 1999 roku Milan sięgnął po Scudetto.

Z Ligi Mistrzów Inter odpadł już po fazie grupowej, choć początek był obiecujący, bo na wyjeździe w Londynie, Inter pokonał Arsenal aż 3-0. Później było już gorzej, m.in w rewanżu w którym Kanonierzy rozbili Inter na Giuseppe Meazza aż 1-5. Kilka dni po tym meczu Inter był jednak w stanie pokonać na wyjeździe Juventus 3-1 dzięki trafieniom m.in. Julio Ricardo Cruza. W styczniu do klubu dołączył Dejan Stanković, który jak się później okazało stał się ważną częścią nowego Interu. W styczniu tego roku do klubu powrócił z wypożyczenia Brazylijczyk Adriano i jego przyjście było także dużym wzmocnieniem dla zespołu Interu.

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów (Inter zajął 3. miejsce w grupie), Nerazzurri grali w Pucharze UEFA. Z rozgrywek odpadli po dwumeczu z Olympique Marsylia.

19 stycznia 2004 roku z funkcji Prezydenta zrezygnował Massimo Moratti. Funkcję objął dotychczasowy vice-prezydent Giacinto Facchetti, Moratti został "Patronem Interu" oraz formalnym właścicielem klubu.

Reklama