Balıkesir

18 Caner Erkin

Pełne imię i nazwisko: Balıkesir
Data urodzenia: 4 października 1988
Wiek: 33 lat
Miejsce urodzenia: Balıkesir
Narodowość: Turcja
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 181 cm
Waga: 75 kg
Poprzedni klub: Fenerbahce
Social media:

0

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

1

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Caner Erkin urodził się w 1988 roku w Balıkesir. Swoje pierwsze kroki jako młody zawodnik stawiał Manisasporze, skąd w 2007 roku trafił do...Moskwy, gdzie reprezentował barwy CSKA Moskwa, gdzie trafił za 4 miliony euro.

W 2009 roku został wypożyczny na sezon do Galatasaray, jednak po zakończeniu rozgrywek, nie pozostał w Galacie tylko....przeniósł się do lokalnego rywala, czyli Fenerbahce. Turecki klub zapłacił za niego wówczas 2 miliony euro.

W Fenerbahce spędził aż 6 lat, w tym czasie wywalczył sobie pewne miejsce w reprezentacji Turcji. 1 czerwca 2016 Inter poinformował, że podpisał z zawodnikiem umowę, a on od nowego sezonu grać będzie dla Interu. Do Mediolanu trafił za darmo, gdyż skończył się jego kontrakt z Fenerbahce.

W czerwcu 2016 razem z reprezentają Turcji wziął udział w Mistrzostwach Europy we Francji, jednak ekipa Turcji nie zdołała wyjść z grupy, w której grała z Hiszpanią, Chorwacją i Czechami.

Erkin jest lewonożny i gra przede wszystkim na lewej obronie. Nie jest mu jednak obca gra na lewej pomocy i środku pomocy.

Do Interu trafił latem 2016 roku za darmo, bowiem był wolnym zawodnikiem. Inter jednak nie dał mu szansy, a za sprawą Franka de Boera zawodnik został szybko wypożyczony do Besiktasu, który latem 2017 roku wykupił go za kwotę 850 tysięcy euro.

Reklama