Jens Odgaard

0 Jens Odgaard

Pełne imię i nazwisko: Jens Odgaard
Data urodzenia: 31 marca 1999
Wiek: 20 lat
Miejsce urodzenia: Hillerød
Narodowość: Dania
Pozycja: Napastnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 188 cm
Waga: 75 kg
Poprzedni klub: Lyngby BK
Social media:  

0

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Nadzieja futbolu, młody talent, golden boy - tak określany w Danii jest Jens Odgaard. 

Młody napastnik urodził się 3 marca 1999 roku w Hillerød. Swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w klubie z rodzinnego miasta - Hillerød Gymnastik Forening. Dobra gra i szybki rozwój zaowocowały transferem do Lyngby BK w 2016 roku

15 marca 2016 roku zadebiutował w wieku 17 lat w swoim klubie, zastępując na pare minut kolegę w Pucharze Danii. Pierwszy ligowy mecz Odgaard zagrał 17 kwietnia 2016 roku, wchodząc na boisko w 65 minucie. 

Latem 2016 roku przedłużył swój kontrakt z Lyngby BK do 2018 roku, stając się pełnoprawnym członkiem pierwszego składu. Został on najmłodszym graczem Lyngby, który zagrał w Superligaen w wieku 17 lat i 115 dni. Łącznie dla tego klubu zagrał w 16 meczach, strzelając trzy bramki. Jak dotąd zaliczył także wszystkie szczeble młodzieżowej reprezentacji Danii.

5 marca 2017 roku, podpisał czteroletni kontrakt z Interem Mediolan. Jako ciekawostkę warto także dodać, że Jens Odgaard w 2016 roku został umieszczony przez The Guardian w liście tzw. golden boyów urodzonych po 1999 roku.

Odgaard jak na swój wzrost jest bardzo szybki. Ponadto jest dobrze uzdolniony technicznie i niejednokrotnie udawało mu się upokorzyć obrońców w duńskiej lidze zwodami czy sztuczkami. Posiada bardzo silny strzał i gra słabszą nogą nie sprawia mu trudności. Można zaryzykować stwierdzenie, że młody piłkarz bardzo przypomina swoją grą Ivana Perisicia.

30 czerwca 2018 roku przeszedł do Sassuolo Calcio na zasadzie definitywnego transferu, będąc częścią rozliczenia za Matteo Politano. Inter zachował prawo do pierwokupu zawodnika.

Reklama