Borja Valero Iglesias

20 Borja Valero

Pełne imię i nazwisko: Borja Valero Iglesias
Data urodzenia: 12 stycznia 1985
Wiek: 39 lat
Miejsce urodzenia: Madryt
Narodowość: Hiszpania
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 175 cm
Waga: 73 kg
Poprzedni klub: Fiorentina
Social media:    

99

Mecze w Interze

4

Gole w Interze

0.04

Średnia bramek

7

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2017-2018 37 2 0 2727' 4 0 6.13
2018-2019 38 0 1 1855' 5 0 5.80
2019-2020 25 3 0 1440' 5 0 5.49

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Borja Valero Iglesias to piąty w historii zawodnik Interu Mediolan narodowości hiszpańskiej. Ostatnim jego rodakiem w Mediolanie był Martin Montoya, jednak jego pobyt nie należał do udanych, podobnie zresztą jak innych Hiszpanów, za wyjątkiem jednego: Luisa Suareza...Czy Valero choć nawiąże do śladu jaki pozostawił po sobie słynny pomocnik z dawnych lat?

Valero urodził się 12 stycznia 1985 roku w Madrycie i jak wielu młodych chłopców marzył o zostaniu piłkarzem. Jako junior zaczynał w AD Villa Rossa, by po dwóch latach zacząć karierę w Realu Madryt. Borja przeszedł kilka szczebli akademii Realu, jednak w pierwszym zespole zagrał tylko raz. W 2007 roku trafił o Mallorki, skąd po sezonie trafił do Anglii jak wielu hiszpańskich piłkarzy w tym czasie. Anglicy zapłacili za niego niespełna 6 milionów euro. Anglia nie okazała się miejscem optymalnym, dlatego już po sezonie Hiszpan wypożyczony został do Mallorki, z której przyszedł, a po roku do Villareal, który to klub wykupił pomocnika za 6 milionów euro po wygaśnięciu wypożyczenia. Rok później po piłkarza zgłosiła się Fiorentina i znowu Borja pakował walizkę. Jednym z powodów tej decyzji był spadek Villareal do Segunda Division. Tym razem kierunek Włochy, gdzie udało mu się zostać na dłużej. We Fiorentinie wyrobił sobie markę jednego z lepszych pomocników ligi i był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu. Serie A okazała się dla niego dobrym miejscem do gry, choć ze swoim zespołem nie udało mu się nic osiągnąć. Po kilku latach postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę Interu, do którego przeszedł za kwotę 5,5 miliona euro.

Borja Valero to bardzo wszechstronny pomocnik, nie sprawia mu problemu gra prawą czy to lewą nogą, porusza się po boisku w bardzo sprytny sposób i dzięki świetnej technice, często w efektowny sposób potrafi minąć rywala dryblingiem lub asystować. Ponadto wyróżnia go ponadprzeciętna wizja gry.

We wrześniu 2020 roku, wygasł jego kontrakt z Interem i klub nie zdecydował się na jego przedłużenie. Valero odszedł na zasadzie wolnego transferu, mając na koncie 99 meczów i 4 gole.

Reklama