Valentino Lazaro

19 Valentino Lazaro

Pełne imię i nazwisko: Valentino Lazaro
Data urodzenia: 26 marca 1996
Wiek: 23 lat
Miejsce urodzenia: Graz
Narodowość: Austria
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 180 cm
Waga: 73 kg
Poprzedni klub: Hertha Berlin
Social media:      

5

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

2

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2019-2020 5 0 1 269' 1 0 5.67

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Valentino Lazaro 1 lipca 2019 roku przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał z Interem Mediolan 4-letnią umowę.

Do Mediolanu przyszedł z Herthy Berlin za około 22 miliony euro.  Dorastał w Austriackim Grazu jako syn dwójki imigrantów. Jego matka pochodzi z Grecji, natomiast ojciec urodził się w Angoli. Z powodzeniem występuje w reprezentacji Austrii i dzięki transferowi do Interu, jest drugim najwyżej sprzedanym zawodnikiem w historii w tym kraju, zaraz po Marko Arnautoviciu, który zresztą również dawniej reprezentował barwy Interu.

Pierwsze kroki w piłce nożnej, młody Valentino stawiał w drużynie GAK, skąd trafił do Red Bull Salzburg, ale jak wielu młodych piłkarzy, sporo czasu spędzał grając na ulicy z kolegami, czasem tak długo, dopóki było widać piłkę. Piłkarskimi wzorami do naśladowania, byli dla niego zwłaszcza Brazylijczycy, których umiejętności techniczne, drybling, podania - wszystko to, robiło na młodym Lazaro wielkie wrażenie. Imponował mu zwłaszcza Ronaldinho, który do dziś jest jego idolem.

Charakterystyka techniczna

Lazaro jest bardzo wszechstronnym graczem. Choć zwykle gra na prawej prawej obronie lub pomocy, nie ma problemu z grą również na lewym skrzydle. Naturalnie jest prawonożny i posiada niezłą technikę, szybkość oraz dobrze czyta grę. Zaczynał jako trequartista, jednak z czasem został przesunięty na bok pomocy. Wydaje się, że ze swoimi umiejętnościami, będzie dobrze komponował się w ustawieniu 3-5-2, jakie stosuje Antonio Conte.