Christian Dannemann Eriksen

24 Christian Eriksen

Pełne imię i nazwisko: Christian Dannemann Eriksen
Data urodzenia: 14 lutego 1992
Wiek: 31 lat
Miejsce urodzenia: Middelfart
Narodowość: Dania
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: Maestro
Wzrost: 182 cm
Waga: 76 kg
Poprzedni klub: Tottenham Hotspur
Social media:

60

Mecze w Interze

8

Gole w Interze

0.13

Średnia bramek

24

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2019-2020 26 4 3 1172' 1 0 3.62
2020-2021 34 4 0 1779' 2 0 6.87

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Christian Eriksen to duński piłkarz, który gra na pozycji środkowego pomocnika. Urodził się 14 lutego 1992 roku w Middelfart, Dania. Oto kilka kluczowych informacji na jego temat:

Kariera Klubowa

Christian Eriksen rozpoczął swoją profesjonalną karierę piłkarską w Odense Boldklub w Danii, zanim w styczniu 2010 roku przeniósł się do Ajaxu Amsterdam. W Ajaxie spędził trzy lata, zdobywając trzy tytuły mistrza Eredivisie i rozwijając się jako jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów w Europie.

W sierpniu 2013 roku Eriksen dołączył do Tottenhamu Hotspur za 11 milionów funtów. W klubie z Londynu spędził siedem sezonów, stając się kluczowym zawodnikiem i jednym z najlepszych pomocników w Premier League. Jego umiejętności techniczne, precyzyjne podania i zdolność do strzelania bramek uczyniły go gwiazdą drużyny.

W styczniu 2020 roku Eriksen przeniósł się do Interu Mediolan. Jego początkowy okres w klubie nie był łatwy, ponieważ musiał dostosować się do nowego stylu gry i taktyki trenera Antonio Conte. Jednak z czasem zaczął odgrywać ważną rolę w zespole, pomagając Interowi zdobyć tytuł mistrza Serie A w sezonie 2020/2021. Jego umiejętności w organizacji gry, precyzyjne strzały z dystansu oraz wykonywanie stałych fragmentów gry były kluczowe dla sukcesu drużyny.

Styl gry Eriksena charakteryzuje się kreatywnością i inteligencją na boisku. Jego zdolność do czytania gry i znajdowania przestrzeni, a także umiejętność dostarczania precyzyjnych podań do napastników, uczyniły go jednym z najbardziej wszechstronnych środkowych pomocników w Europie. W Interze często pełnił rolę playmakera, dyrygując grą i tworząc okazje do strzelenia bramek.

Niestety, kariera Eriksena w Interze została przerwana po tragicznym zdarzeniu na Euro 2020, kiedy to zasłabł na boisku i wymagał natychmiastowej reanimacji. Ze względu na obowiązujące przepisy, zawodnik z rozrusznikiem serca nie mógł kontynuować gry we Włoszech i odszedł z klubu mając na koncie 60 występów i 8 bramek.

Kariera Reprezentacyjna

Eriksen zadebiutował w reprezentacji Danii w marcu 2010 roku. Jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny narodowej.

Zdarzenie na Euro 2020

12 czerwca 2021 roku, podczas meczu Euro 2020 przeciwko Finlandii, Eriksen zasłabł na boisku i wymagał natychmiastowej reanimacji. Został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację wszczepienia defibrylatora serca. Wydarzenie to wywołało ogólnoświatowe zaniepokojenie i wsparcie dla zawodnika. Po wielu miesiącach rehabilitacji, zawodnik powrócił do gry w piłkę.

Życie Prywatne

Eriksen jest zaręczony z Sabriną Kvist Jensen, z którą ma dwójkę dzieci.

Christian Eriksen to zawodnik, który zawsze wywierał wpływ na boisku, niezależnie od klubu, w którym grał. Jego talent, umiejętności i profesjonalizm uczyniły go jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy swojego pokolenia.

Reklama