Raoul Bellanova

12 Raoul Bellanova

Pełne imię i nazwisko: Raoul Bellanova
Data urodzenia: 17 maja 2000
Wiek: 22 lat
Miejsce urodzenia: Rho
Narodowość: Włochy
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 188 cm
Waga: 89 kg
Poprzedni klub: Cagliari
Social media:  

2

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2022-2023 2 0 0 33' 0 0 5.69

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Raoul porusza się szybko. Nauczył się tego jako dziecko, kiedy pokazał całe swoje pragnienie gry w piłkę nożną, biegając szybciej niż ktokolwiek inny. Barwy Nerazzurri miał we krwi, chociaż przeznaczenie sprawiło, że najpierw grał dla innych barw.

W wieku sześciu lat Bellanova stał się częścią młodzieżowej struktury Milanu. Pozostał tam przez 13 sezonów, często spotykając się ze starszymi przeciwnikami niż on. To dlatego, że jego potężna fizyczna rama pozwoliła mu dominować. Wspinał się po ścieżce którą wybrał, cały czas wspierany przez swojego ojca, jego fana numer jeden.

W piłce nożnej zawsze są nowe możliwości, nowe horyzonty do odkrycia. Kiedy miał 19 lat, Raoul udał się do Francji po dołączeniu do drużyny Ligue 1 Bordeaux. Tam jego talent nie eksplodował, ale przed nim jeszcze długa droga. Mniej satysfakcjonujące doświadczenia mogą być formujące. Chciał grać regularnie i znalazł tę ciągłość w drużynie Serie B, Pescarze. Zagrał tam 30 występów i stał się ważnym graczem Biancazzurri. Jego występy doprowadziły do ​​przeniesienia się do Cagliari, gdzie rozegrał doskonały sezon. 31 meczów, jeden gol i kilka wielkich indywidualnych występów jednego z najszybszych graczy Serie A. Odbijanie się od rozczarowań to jedna z ważnych cech Raoula. Zrobił to po najbardziej skomplikowanych okresach i miażdżących porażkach, takich jak te, które poniósł z Włochami na Euro U19 i Mistrzostwach Świata U20. Po spadku z Cagliari, nadszedł czas na kolejny skok do przodu. A ten skok zaprowadził go do barw czarno-niebieskich.