Marcus Thuram

9 Marcus Thuram

Pełne imię i nazwisko: Marcus Thuram
Data urodzenia: 6 sierpnia 1997
Wiek: 27 lat
Miejsce urodzenia: Parma
Narodowość: Francja
Pozycja: Napastnik
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 192 cm
Waga: 0 kg
Poprzedni klub: B. Mönchengladbach
Social media:

40

Mecze w Interze

12

Gole w Interze

0.30

Średnia bramek

10

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2023-2024 40 12 7 3017' 3 0 7.32

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Marcus Lilian Thuram-Ulien urodził się 6 sierpnia 1997 roku w Parmie, we Włoszech. Jest francuskim zawodowym piłkarzem, który gra jako napastnik lub lewoskrzydłowy.

Thuram rozpoczął swoją profesjonalną karierę w Sochaux, gdzie grał również w akademii młodzieżowej klubu. Zadebiutował w Ligue 2 z tym klubem 20 marca 2015 roku przeciwko Châteauroux. Łącznie rozegrał dla Sochaux 43 mecze i strzelił jednego gola.

5 lipca 2017 roku Thuram dołączył do klubu Ligue 1, Guingamp, za nieujawnioną opłatą. W sierpniu 2018 roku zwrócił na siebie uwagę, grając przeciwko bramkarzowi Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffonowi, wieloletniemu kolegi z drużyny jego ojca z Parmy i Juventusu.

22 lipca 2019 roku Borussia Mönchengladbach ogłosiła, że podpisała kontrakt z Thuramem na cztery lata. Opłata transferowa, którą zapłacono Guingamp, wynosiła 12 milionów euro.

1 lipca 2023 roku Thuram został oficjalnie zatrudniony jako wolny agent przez Inter Mediolan. Jego kontrakt z klubem ma obowiązywać do czerwca 2028 roku.

Thuram był członkiem reprezentacji Francji U19, która wygrała Mistrzostwa Europy UEFA w 2016 roku. W listopadzie 2020 roku po raz pierwszy został powołany do drużyny seniorów, przed meczami przeciwko Finlandii, Portugalii i Szwecji. Był członkiem zespołu reprezentacji Francji, która w 2022 roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Katarze. Francja dotarła aż do finału, gdzie przegrała po emocjonującym meczu z Argentyną.

Thuram jest synem byłego francuskiego piłkarza międzynarodowego Liliana Thurama i starszym bratem zawodowego piłkarza Khéphrena Thurama. Urodził się w włoskim mieście Parma, gdy jego ojciec grał dla klubu, i został nazwany na cześć jamajskiego aktywisty Marcusa Garveya. Pomimo tego, że jego ojciec grał dla Juventusu i Barcelony, on jako dziecko kibicował Milanowi i Realowi Madryt.

Styl gry Marcusa Thurama

Marcus Thuram to zarówno strzelec jak i twórca gry w jednym. W większości swoich występów grał jako lewoskrzydłowy w formacji 4-2-3-1, ale nie jest typowym skrzydłowym. Zapewnia zagrożenie za linią obrony i spędza znaczne okresy w centralnych obszarach, prawie jak drugi napastnik. Mimo częstego startu z lewej strony, Thuram był dość regularnie najbardziej wysuniętym graczem Gladbach i spędzał więcej czasu blisko bramki niż ich środkowy napastnik - zazwyczaj Alassane Pléa.

Thuram nie szuka posiadania piłki, zamiast tego czeka na swoją okazję do strzału. Wydaje się zainteresowany tylko tym, co dzieje się blisko bramki, ale to jest częścią tego, co czyni go tak niebezpiecznym. Często przechodzi przez długie okresy bez dotknięcia piłki, ale nadal stanowi regularne zagrożenie dla bramki.

Jednym z największych atutów Thurama jest jego ruch - jego przyspieszenia i eksplozywne momenty są często zbyt szybkie dla jego przeciwników. Dobrze trzyma swoją pozycję, i nie zawsze zwraca się w stronę gry, ale zamiast tego przyjmuje pozycje, które utrudniają obrońcom widzenie zarówno jego, jak i piłki. Następnie, gdy nadarza się okazja, wkracza do akcji sprintem.