Yann Aurel Ludger Bisseck

31 Yann Bisseck

Pełne imię i nazwisko: Yann Aurel Ludger Bisseck
Data urodzenia: 29 listopada 2000
Wiek: 24 lat
Miejsce urodzenia: Kolonia
Narodowość: Niemcy
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 196 cm
Waga: 0 kg
Poprzedni klub: Aarhus GF
Social media:  

22

Mecze w Interze

2

Gole w Interze

0.09

Średnia bramek

4

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2023-2024 21 2 1 1267' 2 0 6.67

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Góry nie da się zburzyć: góra stoi mocna, silna i nieporuszona w obliczu wszelkiego rodzaju przeciwności. Yann-Aurel Bisseck, wysoki na 196 cm niemiecki zawodnik, który musiał stawić czoła wielu przeszkodom w swojej karierze, doskonale to wie.

Urodzony w Kolonii 29 listopada 2000 roku jako dziecko marzył, że zostanie lekarzem. Piłka nożna była dla niego tylko zabawą: Bisseck zaczął naprawdę wierzyć w swoje umiejętności w drużynie U-17 w Kolonii, dzięki zaufaniu trenera Markusa Dauna. To tutaj Yann zaczął się rozwijać: nagle i zaskakująco, co doprowadziło go do debiutu w pierwszej drużynie w 2017 roku, mając zaledwie 16 lat i 11 miesięcy, przeciwko Herthcie Berlin, stając się najmłodszym niemieckim debiutantem w historii Bundesligi. Dokonał 96% udanych podań i wygrał wszystkie swoje pojedynki: zwłaszcza jeden, z główki przeciwko Daviemu Selke, jednoznacznie udowodnił jego umiejętności.

Kolonia jednak miała trudności z utrzymaniem się poza strefą spadkową, a młody Bisseck wystąpił tylko trzy razy. Był to trudny okres dla Yanna, ale znalazł przykład do naśladowania w osobie Claudii Pizarro, legendy Bundesligi i jego sąsiada w szatni Kolonii w tamtym czasie. W kolejnym sezonie Bisseck został wypożyczony do Holstein Kiel, w drugiej lidze, ale kontuzja wyeliminowała go z gry na długi czas. Yann musiał walczyć o swoją karierę: najpierw w Holandii, w Rodzie Kerkrade, a następnie przede wszystkim w Vitórii Guimarães w sezonie 2020/21.

W Portugalii marzenia Bissecka wydawały się coraz słabsze: Yann miał trudności z zaadaptowaniem się i musiał zmierzyć się z nową kontuzją, ale znalazł siłę, by zacząć od nowa, również dzięki pomocy kolegów z drużyny rezerwowej. Okres ten, według niego, pomógł mu stać się silniejszym, zwłaszcza pod względem psychicznym.

Punkt zwrotny nastąpił latem 2021 roku, gdy Kolonia sprzedała go do Aarhus, w Danii: Bisseck eksplodował, zagrał 68 meczów w ciągu dwóch lat i stał się filarem drużyny duńskiej. Jego występy przyniosły mu także powołanie do niemieckiej reprezentacji U-21, w której niedługo potem został kapitanem.

Osobowość, budowa fizyczna i wielka umiejętność gry obiema nogami: David Nielsen, jego pierwszy trener w Aarhus, niedawno stwierdził, że Bisseck to prototyp nowoczesnego obrońcy, prawdziwa "chodząca góra".

Góra wytrzymała wszelkie przeciwności: nadszedł czas, aby Yann rozpoczął swoją nową przygodę w barwach Nerazzurrich.