Juan Guillermo Cuadrado Bello

7 Juan Cuadrado

Pełne imię i nazwisko: Juan Guillermo Cuadrado Bello
Data urodzenia: 26 maja 1988
Wiek: 36 lat
Miejsce urodzenia: Necoclí
Narodowość: Kolumbia
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 176 cm
Waga: 0 kg
Poprzedni klub: Juventus
Social media:      

13

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2023-2024 12 0 2 431' 2 0 6.42

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Juan Cuadrado jest piłkarzem pochodzącym z Kolumbii, który zdobył międzynarodową sławę dzięki swoim umiejętnościom na boisku. Urodzony 26 maja 1988 roku, Cuadrado zaczynał swoją karierę w Independiente Medellín, zanim przeniósł się do Włoch, gdzie grał dla takich klubów jak Udinese, Lecce, Fiorentina czy Juventus.

Jego wyjątkowe umiejętności przyciągnęły uwagę wielu czołowych klubów europejskich, w tym Chelsea i Juventus. W 2015 roku Cuadrado dołączył do Chelsea, ale po krótkim okresie został wypożyczony do Juventusu, gdzie szybko stał się kluczowym graczem. W 2017 roku Juventus zdecydował się na stałe zatrudnić Cuadrado, a on kontynuował swoją imponującą formę, pomagając klubowi zdobyć wiele tytułów.

Cuadrado jest również ważnym graczem dla reprezentacji Kolumbii, z którą wystąpił na kilku turniejach Copa América i Mistrzostwach Świata FIFA. Jego szybkość, zręczność i umiejętność strzelania z obu nóg czynią go jednym z najbardziej wszechstronnych graczy na świecie.

Juan Cuadrado jest zawodnikiem o wyjątkowym stylu gry, który ewoluował z skrzydłowego o dużej wprawie do pełnego energii wahadłowego. Jego umiejętności obejmują imponujące dryblingi i ruchy bez piłki, zwłaszcza na prawym skrzydle, gdzie często łączy się z kolegami z drużyny, aby dostarczyć inteligentne podania do kluczowych obszarów.

Cuadrado jest graczem, który często otrzymuje dużo presji od przeciwnika i jest często faulowany. Jego świadomość otoczenia jest kluczowym czynnikiem, który pozwala mu utrzymać piłkę tak długo, jak to robi, ponieważ przeciwnicy mają trudności z odbieraniem mu piłki.Sam również nie stroni od agresywnej i czasami nawet brutalnej gry. Cuadrado to przykład piłkarza, który ma wiele na sumieniu jeśli chodzi o czystość gry.

Jego umiejętności dryblingu i podawania pozwalają mu na znaczący udział w budowaniu akcji ofensywnych. Jego podania są progresywne, gdy widzi taką możliwość, a jego drybling jest świetnym narzędziem do unikania presji ze strony przeciwnika.

Cuadrado jest również solidnym obrońcą, który poprawił swoje umiejętności w tej dziedzinie. Jednak jednym z obszarów, które wymagają poprawy w jego grze, jest wykończenie. Jego decyzje dotyczące strzałów na bramkę są słabe. Zamiast wykorzystać swoje umiejętności do stworzenia szansy, często decyduje się na strzał, który jest łatwy do zablokowania dla obrońców.

Podsumowując, styl gry Juana Cuadrado jest zróżnicowany i dynamiczny, a jego umiejętności są dobrze dostosowane do taktyki zespołu. Jego wszechstronność na boisku, zarówno w ataku, jak i w obronie, czyni go cennym graczem dla każdego zespołu.