Davy Klaassen

14 Davy Klaassen

Pełne imię i nazwisko: Davy Klaassen
Data urodzenia: 21 lutego 1993
Wiek: 31 lat
Miejsce urodzenia: Hilversum
Narodowość: Holandia
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 179 cm
Waga: 0 kg
Poprzedni klub: Ajax Amsterdam
Social media:      

18

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

1

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2023-2024 18 0 0 417' 1 0 5.89

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Przeznaczenie czasami podąża fascynującymi ścieżkami, stworzonymi z marzeń i determinacji. Ścieżka Davy'ego Klaassena zawsze miała określony cel, do którego dążył z pasją i siłą woli.

Hilversum, 21 lutego 1993: urodziło się dziecko z białym grzebieniem, łatwo rozpoznawalnym wśród wszystkich noworodków przebywających w szpitalu. Poznanie losu Klaassena zajęło niewiele czasu. Od najmłodszych lat Davy dorastał z dwoma mocnymi punktami, przekazanymi przez rodzinę: piłką nożną i Ajaxem, dwiema pasjami kultywowanymi przez jego dziadka Jaapa, pierwszego fana małego Davy'ego. Klaassen całymi dniami bawił się po domu ze swoim bratem Aronem: każdy cel natychmiast stawał się takim, w który należało kopnąć piłkę.

Piłkę Davy zabierał ze sobą wszędzie, na rodzinne wyjścia do Vondelpark w Amsterdamie i popołudnia z przyjaciółmi. W wieku sześciu lat zaczął grać w młodzieżowych akademiach HVV de Zebra i HSV Wasmeer w Hilversum, a następnie w 2004 roku został powołany do Ajaksu: spełnienie jego marzeń. W listopadzie 2011 roku zadebiutował w pierwszym składzie jako 18-latek i zasmakował futbolu dla wielkich: w tym sezonie jego los po raz pierwszy skrzyżował się z Interem, w finale NextGen Series wygranym przez Nerazzurrich przeciwko Lancieri.

Droga Davy'ego wydaje się prosta, ale kontuzja w 2013 roku na chwilę przerywa jego rozwój: okres, który pomógł mu poprawić się pod względem zawodowym i mentalnym. Klaassen pozostał w Ajaksie do 2017 roku, po zdobyciu trzech mistrzostw Holandii i spędzeniu dwóch lat jako kapitan drużyny z Amsterdamu.

Potem przeszedł do Premier League, do Evertonu, gdzie spędził tylko jeden sezon, zanim trafił do Niemiec, do Werderu Brema. Dwa lata, 79 występów i 16 goli sprawiły, że wrócił do Ajaksu. Jego drugi debiut w drużynie Lancers stał pod znakiem gola: był to wyjątkowy i niezapomniany moment dla Davy'ego. Jego druga przygoda w Amsterdamie trwa trzy sezony, gdzie był punktem odniesienia i przykładem dla wszystkich swoich towarzyszy.

Elastyczny pomocnik, umiejący grać w ataku i mający oko na bramkę: Klaassen jest gotowy stawić czoła nowemu wyzwaniu w barwach Nerazzurrich.