Nicolás Andrés Burdisso

16 Nicolas Burdisso

Pełne imię i nazwisko: Nicolás Andrés Burdisso
Data urodzenia: 12 kwietnia 1981
Wiek: 40 lat
Miejsce urodzenia: Altos de Chipion
Narodowość: Argentyna
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: Bandyta (El Bandito)
Wzrost: 182 cm
Waga: 81 kg
Poprzedni klub: Boca Juniors
Social media:

139

Mecze w Interze

8

Gole w Interze

0.06

Średnia bramek

3

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Kiedy przybył do Interu, zapowiadał się na solidnego obrońcę. Niestety jego początek przygody z Interem zbiegł się w czasie z problemami rodzinnymi. Zawodnik przez około pół roku przebywał w Argentynie. Jak się okazało, powodem absencji była poważna choroba jego córki - złośliwy nowotwór głowy.

Inter wykazał się wspaniałą wyrozumiałością i dobrocią, nie robił piłkarzowi problemów, pozwolił mu być z rodziną przez pół roku. Kiedy dziewczynka szczęśliwie wyzdrowiała, piłkarz mógł wrócić do gry i cieszyć się możliwością występów dla Interu.

W Mediolanie spędził w sumie 6 sezonów, w czasie których zaliczył 139 występów i zdobył 8 bramek (głównie głową). Na początku przygody w Interze grał z numerem 3 na koszulce, jednak po śmierci Giacinto Facchettiego, numer ten został zastrzeżony i Burdisso zdecydował się grać z numerem 16.

Wyróżniał się twardą i zdecydowaną grą, przez co często karany był żółtymi i czerwonymi kartkami. Często ponosiły go nerwy w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego też po pewnym czasie kibice Interu nie mieli o nim najlepszego zdania. Mimo to regularnie powoływany był do reprezentacji Argentyny.

Po wypożyczeniu do Romy, zespół z Rzymu zdecdował się na wykup Nicolasa za sumę 8 milionów euro, płatną w ratach. 

Reklama