Jürgen Klinsmann

9 Jurgen Klinsmann

Pełne imię i nazwisko: Jürgen Klinsmann
Data urodzenia: 30 lipca 1964
Wiek: 60 lat
Miejsce urodzenia: Göppingen
Narodowość: Niemcy
Pozycja: Napastnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: Klinsi
Wzrost: 182 cm
Waga: 75 kg
Poprzedni klub: VfB Stuttgart
Social media:

123

Mecze w Interze

40

Gole w Interze

0.33

Średnia bramek

5

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Klinsmann jest legendarnym niemieckim napastnikiem, który do Interu przszedł w 1989 roku z VFB Stuttgart za kwotę około 2 milionów dolarów. Wcześniej został wybranym najlepszym piłkarzem RFN sezonu 1988-1989, a jego drużyna dopiero w finale Pucharu UEFA uległa Napoli.

Z Interem podpisał 3-letni kontrakt. Wówczas szkoleniowcem Nerazzurrich był Giovanni Trapattoni. Mimo dość defensywnej taktyki, Jurgen zdobył w owym sezonie 15 bramek. Według wielu obserwatorów znacznie lepiej wyglądała na boisku współpraca Aldo Sereny z Ramonem Diazem. Sezon wcześniej Inter zdobył  Mistrzostwo. Klinsmannowi udało się jedynie dopisać na swoje konto Superpuchar Włoch, który był efektem poprzeniego sezonu.

We Włoszech Klinsmann był bardzo popularnym zawodnikiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Szybko nauczył się włoskiego, czym zyskał uznanie kibiców i dziennikarzy.

W sumie dla Interu w czasie 3 lat gry zdobył 40 bramek w 123 meczach i zdobył Superpuchar Włoch oraz Puchar UEFA w 1991 roku. Karierę po odejściu z Interu kontynuował w AS Monaco.

Reklama