Riccardo Meggiorini

48 Riccardo Meggiorini

Pełne imię i nazwisko: Riccardo Meggiorini
Data urodzenia: 4 września 1985
Wiek: 35 lat
Miejsce urodzenia: Isola Della Scala
Narodowość: Włochy
Pozycja: Napastnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 182 cm
Waga: 76 kg
Poprzedni klub: Bovolone
Social media:

1

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Opis zawodnika

Urodzony czwartego września 1985 roku w Isoli della Scala Meggiorini rozpoczynał swoją przygodę z piłką w małym klubie Bovolone, z którego w 2004 roku trafił do akademii Interu Mediolan. Jeszcze w tym samym roku przyszło mu zadebiutować w Serie A w barwach Nerazzurrich - 14 listopada w meczu z Cagliari.

Mimo obiecującej postawy Meggiorini nie zagrzał sobie miejsca w Interze, z którego już w 2005 roku został wypożyczony do Spezii. Po powrocie po piłkarza zgłosiła się Pavia, w której grał pół roku, by w styczniowym mercato w 2006 roku odszedł do Cittadelli. 

Po trzech latach gry w Serie C i Serie B po piłkarza ponownie zgłosił się Inter - pierwszego czerwca 2009 roku, lecz niespełna miesiąc później odszedł do Genoi w ramach rozliczenia za Diego Milito i Thiago Mottę. Co ciekawe, po miesiącu spędzonym w Genoi Meggiorini po raz kolejny został sprzedany - tym razem do Bari. 

Przez wiele lat napastnik nie mógł znaleźć sobie miejsca w żadnym klubie. Po okresie spędzonym w Bari ponowni reprezentował klub z Genui, a także Bolognę, Novarę, Torino aż w końcu 2 lipca 2014 roku odnalazł się w Chievo Veronie.

Reklama