Sandro Mazzola

8 Sandro Mazzola

Pełne imię i nazwisko: Sandro Mazzola
Data urodzenia: 8 listopada 1942
Wiek: 82 lat
Miejsce urodzenia: Turyn
Narodowość: Włochy
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 179 cm
Waga: 74 kg
Poprzedni klub: wychowanek
Social media:

565

Mecze w Interze

158

Gole w Interze

0.28

Średnia bramek

11

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Sandro Mazzola syn Valentino Mazzoli słynnego kapitana reprezentacji Włoch i AC Torino ,urodził się 8 listopada ,1942 roku. Jako młody chłopak zdecydował się wyjść z cienia sławnego ojca i zrezygnował z gry w Torino ,postanowił dołączyć do Interu. Była to decyzja która rozpoczęła wielką piłkarską karierę...

W 1949 roku ,rodzinę Mazzoli dotknęła wielka tragedia. Jego ojciec Valentino zginął w tragicznym wypadku lotniczym który wydarzył się w czasie powrotu drużyny Torino z wyjazdowego meczu w Lizbonie. To była wielka tragedia dla całego piłkarskiego Świata, Torino przed katastrofą pięciokrotnie sięgało po tytuł Mistrza Włoch.

Po tych wydarzeniach Sandro był załamany ale dalej kontynuował doskonalenie piłkarskich umiejętności co zaowocowało dołączeniem do zespołu Interu w 1960 roku.

Pierwszy mecz Mazzoli w barwach Interu był wręcz fatalny ,Nerazzurri polegli z Juventusem w Turynie ,aż 9-1 a honorowego gola strzelił właśnie Sandro. Mazzola bronił barw Interu do 1977 roku ,w ciągu tego okresu odniósł wiele znaczących sukcesów, czterokrotnie wygrywał Scudetto ,dwukrotnie Ligę Mistrzów oraz dwukrotnie Puchar Interkontynentalny . Obecnie Mazzola jest symbolem wspaniałej ery Interu ,kiedy to klub z Mediolanu był najmocniejszą drużyną Świata.

Reklama