Philippe Coutinho Correia

7 Philippe Coutinho

Pełne imię i nazwisko: Philippe Coutinho Correia
Data urodzenia: 12 czerwca 1992
Wiek: 30 lat
Miejsce urodzenia: Rio de Janeiro
Narodowość: Brazylia
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 172 cm
Waga: 72 kg
Poprzedni klub: Vasco da Gama
Social media:

47

Mecze w Interze

5

Gole w Interze

0.11

Średnia bramek

13

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2012-2013 19 3 1 972' 2 0 6.65

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Brazylijczyk przybył do Interu z Vasco da Gama Rio de Janeiro, klubu którego jest wychowankiem. Kontrakt z Interem podpisał już w 2008 roku a Inter zapłacił za niego zaledwie 3,8 miliona Euro i przez dwa kolejne sezony nadal występował w barwach Vasco na zasadzie wypożyczenia.

Coutinho to ekscytujący młody ofensywny pomocnik, który może strzelać i podawać zarówno lewą jak i prawą nogą. To typowy brazylijski playmaker, kocha podawać lub mając piłkę przy nodze czarować publiczność niekonwencjonalnymi akcjami, rajdami czy dryblingiem. Jest kreatywny, czuje grę a w zanadrzu ma ciekawy strzał.

W styczniu 2012 roku został wypożyczony na pół roku do zespołu Espanyol Barcelona, w barwach którego błyskawicznie zyskał uznanie trenera i kibiców, podsumowując przygodę z tym klubem pięcioma bramkami zdobytymi w 16 spotkaniach. Po dobrych występach w Hiszpanii, Inter przywrócił Brazylijczyka do składu, gdzie miał stać się jedną z głównych postaci nowego projektu Interu opartego na graczach młodych. Niestety 20 latek nie potrafił przekonać do siebie Andrei Stramaccioniego, który nie widział dla niego miejsca w swojej drużynie i w styczniu 2013 roku zawodnik został sprzedany do Liverpoolu za kwotę około 12 milionów euro.

Reklama