Nemanja Vidić

15 Nemanja Vidić

Pełne imię i nazwisko: Nemanja Vidić
Data urodzenia: 21 października 1981
Wiek: 40 lat
Miejsce urodzenia: Užice
Narodowość: Serbia
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 189 cm
Waga: 88 kg
Poprzedni klub: Manchester United
Social media:

28

Mecze w Interze

1

Gole w Interze

0.04

Średnia bramek

3

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2014-2015 28 1 0 2574' 7 1 5.56

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Wychowanek FK Crvena Zvezda Belgrad, występujący na pozycji środkowego obrońcy. Przyszedł na swiat w miejscowości Užice w Serbii 21 października 1981 roku.

W 2004 roku przeniósł się do Rosji, gdzie reprezentował barwy Spartaka Moskwa przez 2 sezony. Jego występy były na tyle dobre, że zainteresował się nim Manchester United, do którego dołączył w styczniu 2006 roku. Na Old Trafford wywalczył 5 tytułów Mistrza Anglii, 3 Puchary Ligi, 5 Tarcz Wspólnoty, 1 Ligę Mistrzów i 1 Klubowe Mistrzostwo Świata. W ostatnich latach pobytu w Manchesterze, pełnił funkcję kapitana zespołu.

Na koncie ma równeż liczne występy w reprezentacji Serbii i mistrzostwo oraz puchar tego kraju z czasów gry dla Crveny.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

W lutym 2014 roku zapowiedział, że wraz z końcem sezonu, zakończy swoją przygodę w Manchesterze i na zasadzie wolnego transferu zasili Inter Mediolan.

W styczniu 2016 roku, zdecydował się zgodzić na polubowne rozwiązanie umowy. Pobytu w Interze nie może zaliczyć do udanych, ponieważ przez większą część czasu był kontuzjowany lub pełnił rolę rezerwowego, zaś za swoje nieliczne występy, zbierał mało pochlebne opinie. Był to bez wątpienia nieudany transfer Interu, choć jedynym kosztem poniesionym przez klub, było wysokie wynagrodzenie Serba.

Reklama