Giovanni Invernizzi

Były trener Interu

Data urodzenia: 26 sierpnia 1931
Wiek: 89 lat
Miejsce urodzenia:
Narodowość: Włochy

100

Meczów

54

Zwycięstw  (54%)

26

Remisów  (26%)

20

Porażek  (20%)

Pracował w sezonach

Opis postaci

Invernizzi nim został trenerem grał przez większą część swojej kariery w Interze na pozycji pomocnika. Jako trener przybył do klubu w sezonie 1970-1971 zastępując Heriberto Herrerę. Początek owego sezonu nie zapowiadał się tak dobrze, ale ostatecznie dzięki dobrej grze i odbudowaniu zespołu przez Invernizziego Inter sięgnął po Scudetto wyprzedzając drugi Milan o 4 punkty.

W kolejnym sezonie udało się zająć jedynie 5. miejsce, za to znacznie lepiej szło w Pucharze Europy, gdzie Inter dotarł aż do finału. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem w 1/8 finału z Borussią Moenchengladbach, Inter przegrywał już na wyjeździe 1-7. Następnie w głowę został uderzony przedmiotem z trybun (zidentyfikowano zawodnika Schalke 04 na trybumach) Roberto Boninsegna i mecz został przerwany a następnie powtórzony, zakończony remisem 0-0. Pierwszy mecz Inter wygrał 4-2. W finale Inter uległ jednak Ajaxowi z Cruyyfem 0-2.

Kolejny trzeci sezon był słaby, Inter był rozbity konfliktami w szatni, drużyna była już stara. Invernizziego zwolniono i zastąpił go Masiero.

Reklama