Angelo Moratti

Były prezydent Interu

Data urodzenia: 5 listopada 1909
Wiek: 110 lat
Miejsce urodzenia:
Narodowość: Włochy

Opis postaci

Angelo Moratti urodził się 5 listopada 1909 roku w Viareggio, zmarł 12 sierpnia 1981 roku. Był biznesmenem i piętnastym prezydentem Interu Mediolan. Założył firmę Saras zajmującą się paliwem oraz energią, obecnie prowadzoną przez synów Massimo oraz Gianmarco. Właśnie jeden z  synów Angelo - Massimo Moratti jest od 1995 roku właścicielem i prezydentem Interu Mediolan. Poza Gianmarco i Massimo miał jeszcze piątkę dzieci w tym jedno adoptowane. Jedną z córek jest Mariarosa Bedy, znana jako Bedy Moratti - stała bywalczyni stadionu Giuseppe Meazza oraz na meczach wyjazdowych Interu.

Zapisał się w historii Interu jako Prezydent "Wielkiego Interu" który święcił swoje sukcesy w latach 60. Trenerem był wówczas słynny Helenio Herrera. Prezydentem Interu był od maja 1955 roku do 1968 roku. Za jego kadencji Inter zdobył 3 tytuły Mistrzów Włoch, dwa Puchary Europy i dwa puchary Interkontynentalne.

Dzięki niemu powstało również centrum treningowe w Appiano Gentile, zwane "Pinetiną", które obecnie nosi nazwę Angelo Morattiego (Angelo Moratti Centro Sportivo).

Reklama